Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

ANALIZA KOLORYSTYCZNA – pytania i odpowiedzi

W związku z usługą analizy kolorystycznej otrzymuję wiele pytań. Poniżej znajdziesz najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi na nie. Zapraszam do lektury

Co to jest analiza kolorystyczna?

Analiza kolorystyczna to usługa określenia typu urody, na podstawie charakterystycznych cech twarzy: włosów, oczu, cery oraz tego jak owa twarz wygląda w otoczeniu różnego rodzaju barw.

Do czego może przydać się analiza kolorystyczna?

 Jej wyniki pozwalają na dobór odpowiednich dla danego typu urody, kolorów ubrań noszonych bezpośrednio przy twarzy, makijażu oraz koloryzacji włosów.

Ile jest typów urody?

Mamy 12 typów urody. Ogólny opis możesz przeczytać w artykułach „Wiosna, lato, jesień, zima. Co pory roku mają wspólnego z urodą?” oraz „O typach urody raz jeszcze”

Kto może skorzystać z tej usługi?

Analiza kolorystyczna jest usługą przeznaczoną zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Jak przygotować się do analizy kolorystycznej?

Należy przyjść bez makijażu, kolorowych szkieł kontaktowych. Do analizy ściągamy okulary. Lustro ustawiam tak, aby klienci dobrze widzieli swoją twarz, zmieniająca się pod wpływem kolorów.

Jak przeprowadza się analizą kolorystyczną?

Ma ona kilka etapów:

  • Wywiad – podstawowe pytania o cechy twarzy, włosów, cery, opaleniznę
  • Przed lustrem
  • Złote i srebrne chusty- określają ogólną ciepłotę Twojej urody
  • 6 ram tonacji kolorystycznych – określają z jakimi barwami Twoja twarz tworzy największą harmonię. W każdej tonacji znajdują się 2 typy urody. Szczegółowy opis znajdziesz we wpisie Siostrzane typy urody” Tonacje niepasujące odrzucamy, pasujące ( z reguły 2 lub 3) –  dalej analizujemy.
  • Ramy typów urody z pasujących tonacji – analizujemy która najlepiej jest zgrana z kolorystyką twarzy oraz porównujemy cechy charakterystyczne danego typu urody z cechami osoby analizowanej. Określamy wynik.
  • Kolorowe chusty – potwierdzenie wyniku analizy, pokazujemy klientom, które kolory są dla nich twarzowe, a które nie.

 Czy analiza online wygląda tak samo?

 Nie. Przeprowadza się ją na podstawie zdjęcia wykonanego w dobrym świetle, zrobionego bez makijażu, okularów i kolorowych szkieł kontaktowych. Polega ona na na nałożeniu na zdjęcie twarzy elektronicznych ram kolorystycznych – podobnie najpierw 6 tonacji – przy czym ciepła i chłodna działa podobnie jak srebrne i złota chusty, później ram typów z pasujących tonacji Do analizy kolorystycznej online oprócz zdjęcia należy wypełnić ankietę z pytaniami niezbędnymi do procesu analizy

Szczegółowy opis analizy kolorystycznej online znajdziesz w artykule Spotkaj się z osobista stylistką online”.

Co otrzymam po analizie kolorystycznej?

Po ustaleniu typu urody klientka lub klient otrzymuje palety barw twarzowych kolorów dobranych do jego typu urody. Jest to paleta ogólna zawierająca 100 kolorów, paleta kolorów biznesowych, paleta polecanych kolorów włosów (do koloryzacji), paleta kolorów polecanych w wizerunku ślubnym oraz paleta kolorów makijażu. Oprócz tego mnóstwo materiałów w postaci linków do wpisów na blogu oraz inspiracji stylizacyjno-makijażowych do nieograniczonego korzystania.

 

Czy w trakcie analizy kolorystycznej ważne jest, które kolory lubię?

To nie ma znaczenia – ważne jest, które są twarzowe. Kolory, ktore lubisz, ale nie są twarzowe też możesz nosić. Wystarczy je odsunąć od twarzy czyli np. nosić w dolnych partiach ciała.

Czy muszę nosić wszystkie kolory, które są w moich paletach?

Nie. Nosisz te, które lubisz.

Czy jakiś czas po analizie mogę zadawać pytania?

Tak. Jeżeli np. znajdziesz jakiś kolor, którego nie ma w paletach, a nie wiesz czy jest dla Ciebie twarzowy zrób zdjęcie w formie kratki takiej jak na palecie, wyślij, a ja odpowiem.

Czy mogę wysyłać swoje zdjęcia w gotowych stylizacjach i prosić o poradę?

Tak, ale… jest to inna usługa. Zdjęcia  outfitów z szafy – to przegląd szafy, z garderoby sklepowej – zakupy ze stylistką w wersji online. Chętnie poradzę, ale policzę za to opłatę.

Czy analizę kolorystyczną trzeba powtarzać?

Nie. Prawidłowo wykonana określa typ urody, który przez całe życie pozostaje niezmienny.

Zapraszam Cię na analizę kolorystyczną, Umów się już dziś.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

No Comments

Post a Comment