Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Analiza kolorystyczna

Chcesz żeby Twoja twarz zawsze była promienna i młoda?
Stajesz przed lustrem i widzisz że masz zmęczoną twarz?
Wyobraź sobie że to może być źle dobrany kolor!

Wystarczy poddać się analizie kolorystycznej, a dowiesz się, że dobrze dobrane kolory potrafią:

  • rozjaśnić cienie pod oczami,
  • podkreślić naturalny kolor ust,
  • zniwelować zmarszczki i ożywić karnację.

Po analizie dowiesz się, jaki jest Twój typ urody oraz otrzymasz:

  • zestaw kolorystyczny dobrany specjalnie dla Ciebie w formie palety,
  • porady dotyczące kolorystyki strojów i makijażu.

Dla kogo przeznaczona jest usługa analizy kolorystycznej?

Analiza kolorystyczna jest usługą przeznaczoną zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dobierana paleta zawiera kolory ubrań noszonych przy twarzy, kolory włosów (jeśli np. chcemy zmienić swój kolor naturalny) i kolory makijażu. Dobrze dobrane kolory w trakcie analizy kolorystycznej sprawiają że nasz twarz jest wypoczęta i promieniejąca, źle dobrane postarzają i sprawiają, że twarz wydaje się zmęczona. Dlatego warto sobie analizę kolorystyczną wykonać.

Analiza kolorystyczna pozwala określić typ urody oraz dobrać paletę barw odpowiednich do tego typu. Typ urody jest zbiorem cech twarzy i włosów. Są to:

  • kolor włosów,
  • kolor oprawy oczu,
  • kolor oczu,
  • koloryt cery.

Jeżeli okaże się że w odpowiedniej palecie są kolory, których nie lubimy, oczywiście możemy ich nie używać. Jeśli zaś jakiś kolor okaże się „nietwarzowy” po prostu trzeba go od twarzy odsunąć, czyli sprawić sobie w nim spodnie lub spódnice. Innym sposobem zniwelowania skutków „nietwarzowego” koloru jest dobranie twarzowej apaszki lub szalika.

Przeczytaj zadawane pytania i odpowiedzi na temat analizy kolorystcznej

Analiza kolorystyczna jest jedną z części składowych procesu budowania wizerunku tak osobistego jak i biznesowego

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty makijażu dziennego z analiza kolorystyczną online.

W ofercie rónież mamy warsztat łączenia ze sobą barw i wzorów.

Kolorystyczne typy urody

Analiza kolorystyczna dzieli typy urody na ciepłe – Wiosnę i Jesień – oraz zimne – Lato i Zimę. To podział podstawowy, w rzeczywistości wyróżniamy 12 typów kolorystycznych (wszystkie typy opisałam na blogu):

W jaki sposób można wykonać analizę kolorystyczną?

Analizę kolorystyczną można wykonać w gabinecie osobistej stylistki, w domu klienta lub online. W gabinecie osobistej stylistki lub w domu do wykonania analizy kolorystycznej potrzebne jest lustro umieszczone w miejscu o dobrym oświetleniu. Najlepsze jest światło dzienne lub sztuczne o zabarwieniu neutralnym.

Do wykonywania analizy kolorystycznej używamy ram oraz chust kolorystycznych. Przykłada się je do twarzy siedzącej przed lustrem osoby analizowanej, która wraz z osobistą stylistką obserwuje zmiany zachodzące na jej twarzy pod wpływem kolorów. Na analizę kolorystyczną przychodzimy bez makijażu i kolorowych szkieł kontaktowych. Przed samą analizą kolorystyczną odpowiadamy na kilka pytań, które są dodatkową pomocą w ustaleniu typu urody.

Analiza kolorystyczna online

Analiza kolorystyczna online polega na nałożeniu elektronicznych ram kolorystycznych na zdjęcie twarzy bez makijażu i konsultacji online z klientem, gdzie wspólnie omawiamy wszystkie warianty. Do analizy kolorystycznej online oprócz zdjęcia należy wypełnić ankietę z pytaniami dostępną pod linkiem

 

Przeczytaj artykuł o usługach osobistej stylistki online