Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

ANALIZA sylwetki – pytania i odpowiedzi

Podobnie jak w wypadku usługi analizy kolorystycznej i przy analizie sylwetki chcecie zapytać mnie o różne sprawy. Zapraszam zatem do lektury do lektury najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie.

Co to jest analiza sylwetki?

Analiza sylwetki to usługa określenia typu sylwetki, na podstawie obwodów ramion, biustu/klatki piersiowej, talii, bioder.

Do czego może przydać się analiza sylwetki?

 Jej wyniki pozwalają na dobór odpowiednich dla danego typu sylwetki, fasonów ubrań, które eksponują zalety figury, a niwelują jej mankamenty.

Ile jest typów sylwetki?

 Jest kilka podziałów i nazw sylwetek. Możesz o nich przeczytać we wpisie „Co nieco o sylwetkach” Ja pracuję na podziale na 12 typów sylwetek kobiecych i 6 męskich.

Kto może skorzystać z tej usługi?

Analiza sylwetki jest usługą przeznaczoną zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Jak przygotować się do analizy sylwetki?

Na analizę stacjonarną najlepiej włożyć przylegającą koszulkę lub bluzkę i jeansy lub legginsy. Ułatwi to zdejmowanie pomiarów.

Jak przeprowadza się analizą kolorystyczną?

Zdejmowane są pomiary ciała i na ich podstawie oraz na podstawie proporcji, długości i budowy nóg oraz pytań zadawanych w trakcie analizy określa się typ sylwetki. Pomiary zdjemuje się za pomoca miarki krawieckiej

 Czy analiza online wygląda tak samo?

 Nie. Przeprowadza się ją na podstawie zdjęcia wykonanego w domu w stroju takim jak na analizę stacjonarną, najlepiej w ciemnej barwie. Do analizy sylwetki online oprócz zdjęcia należy wypełnić ankietę z pytaniami,zawierająca prośbę i instrukcję samodzielnego zdjęcia pomiarów ciała.

Szczegółowy opis analizy kolorystycznej online znajdziesz w artykule „Spotkaj się z osobista stylistką online”.

Co otrzymam po analizie sylwetki?

Po ustaleniu typu sylwetki klientka lub klient otrzymuje zestawy fasonów odpowiednich dla swojej sylwetki oraz porad w jaki sposób można uwydatnić za ich pomocą zalety sylwetki, a ukryć jej mankamenty. Panie na życzenie otrzymują poradę brafittingową. Oprócz tego mnóstwo materiałów w postaci linków do wpisów na blogu oraz inspiracji stylizacyjnych na Pinterest do nieograniczonego korzystania.

Czy muszę nosić wszystkie fasony, które są w moim proponowanym zestawie?

Nie. Nosisz te, które lubisz. Twoją szafę projektujemy wspólnie na spotkaniu.

Czy jakiś czas po analizie mogę zadawać pytania?

Tak. Jeżeli np. znajdziesz jakiś fason, którego nie ma w zestawie, a nie wiesz czy jest dla Ciebie odpowiedni, wyślij mi zdjęcie, a ja odpowiem.

Czy mogę wysyłać swoje zdjęcia w gotowych stylizacjach i prosić o poradę?

Tak, ale… jest to inna usługa. Zdjęcia  outfitów z szafy – to przegląd szafy, z garderoby sklepowej – zakupy ze stylistką w wersji online. Chętnie poradzę, ale policzę za to opłatę.

Czy analizę sylwetki trzeba powtarzać?

Tak, jeśli sylwetka ulegnie zmianie. W odróżnieniu od typu urody, który jest niezmienny, sylwetki ewoluują i wtedy warto analizę powtórzyć, bo mogą być już potrzebne nieco inne fasony ubrań.

Zapraszam Cię na analizę sylwetki.  

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

No Comments

Post a Comment