Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Analiza sylwetki

Dlaczego warto wykonać sobie analizę sylwetki?

Ponieważ odpowiednio dobrane fasony ubrań pokazują zalety figury oraz korygują jej mankamenty. Dobrze dobrane fasony potrafią:

 • wyszczuplić talię,
 • zamaskować wystający brzuch,
 • zniwelować za szerokie biodra,
 • uwypuklić mały biust,
 • wysmuklić nogi.
 • wysmuklić całą sylwetkę

Analizę sylwetki można wykonać stacjonarnie oraz online.

Analiza sylwetki to usługa, która pozwala określić typ sylwetki i odpowiednie do niego fasony ubrań. Wykonujemy ją za pomocą pomiarów, które zdejmujemy za pomocą miarki krawieckiej i są to:

 • szerokość ramion,
 • obwód biustu (kobiety),
 • szerokość klatki piersiowej (mężczyźni),
 • obwód talii i jej położenie w stosunku do biustu i bioder,
 • obwód bioder,
 • długość i masywność nóg.

Moja usługa analizy sylwetki dla kobiet dodatkowo wzbogacona jest o analizę brafittingową. W tym celu w trakcie wykonywania analizy sylwetki oprócz szerokości ramion, obwodu biustu, talii i bioder mierzymy także obwód pod biustem i określamy odpowiedni rozmiar stanika, od którego należy zacząć przymiarki w sklepie bieliźniarskim.

Analiza sylwetki – najczęściej zadawane pytania

Kto może skorzystać z tej usługi?

Analiza sylwetki jest usługą przeznaczoną dla dorosłych kobiet i mężczyzn.

Jak przygotować się do analizy sylwetki?

Na analizę stacjonarną najlepiej włożyć przylegającą koszulkę lub bluzkę i jeansy lub legginsy. Ułatwi to zdejmowanie pomiarów.

Jak przeprowadza się stacjonarną analizę sylwetki?

Zdejmowane są pomiary ciała i na ich podstawie oraz na podstawie proporcji, długości i budowy nóg oraz pytań zadawanych w trakcie analizy określa się typ sylwetki.

Czy analiza online wygląda tak samo?

 Nie. Przeprowadza się ją na podstawie zdjęcia wykonanego w domu w stroju takim jak na analizę stacjonarną. Do analizy sylwetki online oprócz zdjęcia należy wypełnić ankietę z pytaniami, która jest jednocześnie zamówieniem usługi, zawierającą  instrukcję samodzielnego zdjęcia pomiarów ciała.

Szczegółowy opis analizy kolorystycznej online znajdziesz w artykule Spotkaj się z osobista stylistką online”.

Co otrzymam po analizie sylwetki?

Po ustaleniu typu sylwetki klientka lub klient otrzymuje:

 • zestawy fasonów odpowiednich dla swojej sylwetki,
 • porady w jaki sposób można uwydatnić za ich pomocą zalety sylwetki, a ukryć jej mankamenty,
 • Panie na życzenie otrzymują poradę brafittingową (prawidłowy dobór biustonosza),
 • materiały w postaci linków do wpisów na blogu oraz inspiracji stylizacyjnych  do nieograniczonego korzystania.

Czy analizę sylwetki trzeba powtarzać?

Tak, jeśli sylwetka ulegnie zmianie. W odróżnieniu od typu urody, który jest niezmienny, sylwetki ewoluują i wtedy warto analizę powtórzyć, bo mogą być już potrzebne nieco inne fasony ubrań.

Więcej pytań i odpowiedzi na temat analizy sylwetki znajdziesz tutaj.

Analiza kolorystyczna jest jedną z części składowych procesu budowania wizerunku tak osobistego jak i biznesowego. Analiza sylwetki podobnie jak analiza kolorystyczna to dobry pomysł na prezent, który zakupisz w formie bonu podrunkowego.

Analiza kolorystyczna i sylwetki to dwie podstawowe usługi, ułatwiające zaprojektowanie własnej szafy, w której ubrania będą odpowiednio dobrane tak kolorystycznie jak i fasonowo. Warto je wykonać przed przeglądem szafy i zakupami, aby były to zakupy celowane i przemyślane.

Typy sylwetek

Typ sylwetki to typ budowy ciała. Podstawowy podział sylwetek to kobiece i męskie.  Inny podział sylwetek dotyczy już  konkretnych cech sylwetek kobiecych oraz męskich. Bierzemy pod uwagę dokładnie te aspekty ciała, których pomiary są analizowane. W związku z tym sylwetki możemy podzielić na prostokątne, rozbudowane w strefie brzucha, rozbudowane w strefie ramion i/lub biustu/klatki piersiowej, rozbudowane w strefie dolnej oraz harmonijne.  Podziałów i nazw sylwetek jest wiele, więc warto zapoznać się z tym tematem. Poświęciłam temu zagadnieniu specjalny wpis na blogu, do lektury którego serdecznie zapraszam.

Jeśli chodzi o sylwetki kobiece, posługuję się podziałem na 12 typów.

Można je w skrócie podzielić na:

Wśród sylwetek męskich można natomiast wyróżnić 6 typów i są to:

A jeżeli masz więcej pytań i wątpliwości skontaktuj się ze mną, a ja w trakcie analizy sylwetki chętnie na nie odpowiem. Jeżeli chcesz zgłębić zagadnienia dotyczące typów sylwetki i ich analizy zapraszam Cię na kurs z tego zakresu.

Jeżeli klientka lub klient decyduje się na analizę sylwetki jako usługę online pomiary wykonuje samodzielnie na podstawie wytycznych zawartych w ankiecie, którą znajduje się pod linkiem:

Umów się na analizę sylwetki online

Do analizy sylwetki online wraz z wypełnioną ankietą należy przesłać zdjęcie sylwetki wykonane en face, w dopasowanej koszulce oraz jeansach lub legginsach. Na tej podstawie zostanie przeprowadzona pełna analiza sylwetki i określony jej typ. Po zakończonej analizie sylwetki klientka lub klient otrzymuje „projekt szafy” zawierający wytyczne odnośnie fasonów odpowiednich do swojego typu sylwetki.

Przeczytaj artykuł o usługach osobistej stylistki online

Cena analizy sylwetki: od 150 zł

 

Umów się na analizę sylwetki stacjonarnie