Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Barwy Neutralne

Kolory a raczej barwy neutralne przez niektórych nie są zaliczane do kolorów jako takich, ale to nie znaczy że nie są ważne. Zaliczają się do nich biel, odcienie szarości oraz czerń. Każda z tych barw powstaje w inny sposób i każda z nich jest barwą bazową do stylizacji. Wszystkie kolory neutralne pasują do siebie i można je ze sobą dowolnie zestawiać. W tym wpisie opowiem dlaczego są ważne i gdzie można je wykorzystać w stylizacji.

Barwa czarna

Jedną z najbardziej popularnych barw neutralnych jest oczywiście czerń. Jest podstawowym kolorem w stylizacjach wieczorowych szczególnie w dress code Black tie i White tie, ale spotkamy ją także w  dress code Coctail i Festive. Czerń to kolor strojów basic i choć najbardziej kojarzony jest z „małą czarną” nie tylko tam można ją spotkać. Czarny to także kolor buntu i żałoby. Znajdziemy ją również w kolorach biznesowych, ale nie jest to podstawowy kolor biznesu. Więcej o kolorze czarnym oraz łączeniu go z innymi barwami przeczytasz tutaj.

Barwa biała

Elegancka, ponadczasowa i bez niej wiele stylizacji nie może się obejść. Jest podstawową barwą w biznesieBiała koszula lub bluzka to nieodzowny element biznesowej stylizacji i nie tylko, ponieważ biel jest barwą bazową. Inne białe stroje basic to spódnice, spodnie, sukienki żakiety kurtki i buty. Biel jest również kolorem żałoby na Dalekim Wschodzie.

Bez barwy białej nie byłoby także sukni ślubnej. Może ona mieć różne odcienie bieli od czystej poprzez podbarwioną chłodnymi tonami po biel złamaną, co pozwala dobrze dopasować ją do typu urody Panny Młodej.  Więcej o barwie białej, w tym jej odcieniach oraz połączeniach z innymi kolorami przeczytasz tutaj.

Barwa szara

To barwa dość poważna, symbolizująca stałość i spokój, ale w połączeniu z wyrazistymi kolorami tworzy bardzo ciekawe stylizacje. Szary kolor ma wiele odcieni od bardzo jasnej do prawie czarnej, a wszystkie one mogą być szeroko wykorzystane. Odcienie szarości obok bieli są podstawowymi kolorami biznesu. Szarość najczęściej wykorzystywana jest tu jako kolor garniturów, kostiumów, garsonek, ale znajdziemy również w stylizacjach biznesowych szare sukienki i buty. Wszystkie te elementy strojów biznesowych są jednocześnie ubraniami bazowymi, ponieważ szarość to także kolor basic. Więcej o szarości przeczytasz tutaj.

Czy kolory neutralne mają znaczenie w odniesieniu do typu urody?

Tak. Podobnie jak barwy chromatyczne, także neutralne mogą komponować się z typem urody twarzowo lub nie, więc należy brać pod uwagę to, co nosimy bezpośrednio przy twarzy czyli bluzki swetry, żakiety sukienki szaliki, nakrycia głowy. Już niedługo na blogu ukażą się wpisy na temat dopasowania barw neutralnych do poszczególnych typów urody i przekonasz się, że podpowiedzi jak te barwy dobierać dostarczają….włosy.

Zapraszam Cię również na analizę kolorystyczną, po której otrzymasz paletę barw (także neutralnych) dopasowaną do Twojego typu urody.

 Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Natomiast więcej inspiracji na temat łączenia czerni, bieli i szarości  z innymi kolorami znajdziesz klikając obrazki poniżej

 

Jeśli masz kłopot z łączeniem barw w swoich stylizacjach wpadnij na warsztat, gdzie nauczysz się tej sztuki w praktyce.

Dowiedz się więcej o warsztacie „Łączymy kolory i wzory w stylizacjach”

lub kup bilet lub Voucher klikając w grafikę poniżej

Możesz także poradzić się mnie w tym temacie podczas przeglądu Twojej szafy. A jeśli mieszkasz za daleko napisz do mnie – chętnie pomogę Ci stworzyć outfity w ramach przeglądu szafy w wersji online.

Umów się na stacjonarny przegląd szafy

Umów się na przegląd szafy online

Czy wiesz, że…

… niektórzy do kolorów neutralnych zaliczają także beż i cielisty? I że to nie jest ten sam kolor? Już niedługo przekonasz się o tym.

No Comments

Post a Comment