Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Cera dojrzała – czego potrzebuje i jak o nią dbać?

Cera dojrzała nie jest typem cery tylko stanem, w który wchodzi się z czasem. Już po 20 roku życia w skórze zmniejsza się zdolność do produkcji komórek w skórze właściwej czyli tzw. fibroblastow. Przez to z czasem zmniejsza się wytwarzanie elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego . I właśnie to jest przyczyną, że skora dojrzała jest sucha, wiotka, nieelastyczna.

Co charakteryzuje cerę dojrzałą?

  • Utrata elastyczności, jędrności i gęstości skory
  • Skóra jest cienka, delikatna
  • Zmarszczki mimiczne
  • Zmiana owalu twarzy
  • Zaczynają opadać kąciki oczu, ust, policzki oraz powieki
  • Powstają liczne przebarwienia skórne
  • Skóra jest słabiej ukrwiona, zwiększa się kruchość naczyń krwionośnych czego efektem są rozszerzone naczynka
  • Skóra jest odwodniona, przesuszona, szorstka, wiotka i cienka
  • Skóra wygląda na zmęczoną, pozbawioną blasku i jest niedotleniona, słabo odżywiona

Dlatego właśnie cera dojrzała wymaga specjalnego traktowania.

Jak pielęgnować cerę dojrzałą?

Zacznijmy od początku a właściwie od końca…

Najważniejszym etapem w pielęgnacji jest przygotowanie cery do  snu. To wtedy najbardziej się ona regeneruje.

Wieczorny demakijaż cery dojrzałej najlepiej wykonywać preparatami  oczyszczającymi na bazie naturalnych składników. Pomagają one usunąć nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia i doskonale przygotowują skórę twarzy na kolejne kroki w pielęgnacji. Najlepiej nadają się mleczka do demakijażu, oleiste balsamy oraz płyny micelarne. Nigdy nie zostawiamy cery na tym etapie, ponieważ nie jest ona do końca oczyszczona. Po demakijażu koniecznie należy umyć twarz wodą, używając specjalnego żelu do mycia twarzy. Twarz wycieramy ręcznikiem jednorazowym lub zwykłym przeznaczonym wyłącznie do tego celu.

Pielęgnacja na dobranoc cery dojrzałej to przede wszystkim nawilżanie skóry. Cera dojrzała często jest przesuszona, tak więc jej nawilżanie jest niezwykle ważne dla zachowania dobrej kondycji skóry oraz jej nocnej regeneracji, kiedy to kremy i bogate serum, pełne skoncentrowanych składników aktywnych dostarczają skórze mnóstwa zbawiennych składników.

Tak samo ważna jest pielęgnacja po przebudzeniu. Pamiętaj aby po przebudzeniu umyć twarz wodą i żelem, ponieważ po nocy również na skórze jest zgromadzone sebum (czyli zanieczyszczenia które powstają na skutek przetłuszczania się skóry w czasie snu oraz  inne zanieczyszczenia które skóra zbiera z powietrza i z poduszki.  Następnie nałóż ulubioną pielęgnację, pamiętając o kremie z filtrem oraz o nawilżeniu skóry, a  która będzie wstępem do pięknego makijażu. W pielęgnacji cery dojrzałej szczególnie dobrze sprawdzą się ekstrakty z moreli i skrzypu polnego,  oraz olej moringa, incha inchi, z opuncji figowej, olej z owoców dzikiej róży, olej z nasion ogórecznika, olej z wiesiołka, olej z czarnej porzeczki, olej żurawinowy, olej rokitnikowy, z alg morskich i proteiny pszenicy

Makijaż dzienny kobiety dojrzałej

Do tego makijażu warto dobrać specjalne kosmetyki, które sprawią, że makijaż nie doda lat, a uwydatni piękno kobiecej twarzy.

Rodzaje podkładów dobre dla cer dojrzałych to nawilżające, odżywcze, witaminowe, liftingujące, ale nie ciężkie i mocno kryjące. Najczęściej nazwa takiego podkładu zawiera słowa: „illuminating” (rozświetlający), „firming”  (ujędrniający) i „anti-aging (przeciwstarzeniowy)”.

Nakładając podkład najlepiej jest omijać okolicę oczu gdyż skóra pod nimi jest bardzo cienka i nie należy dodatkowo jej obciążać dwiema warstwami kosmetyków.  Natomiast   przed nałożeniem korektora nakładamy krem pod oko, dopiero na niego dobrze jest delikatnie wklepać korektor o lekkiej, nawilzajacej  konsystencji i  rozświetlających właściwościach. Korektor może być odrobinę jaśniejszy od podkładu i dobrze jest go nakładać w kształcie trójkąta, aby dobrze połączył się z fluidem a rozjaśnienie pod oczami wyglądało naturalniej. Cery nie musisz przypudrowywać. Kolejnym krokiem będzie użycie różu do policzków,  który w cudowny sposób nada skórze zdrowego, świeżego wyglądu. Odpowiednio użyty bronzer schowa niedoskonałości, a uwydatni i podkreśli kości policzkowe oraz nada skórze delikatnej opalenizny.

Zalecenia pielęgnacyjne dla skóry dojrzałej:

  • Stosuj kremy mocno nawilżające o działaniu liftingującym, napinającym, przeciwstarzeniowym, wygładzającym, o gęstej konsystencji -pod krem warto zastosować serum, które wzmacnia jego działanie.
  • Do skóry suchej stosuj preparaty oczyszczające o kremowej konsystencji, nie pianki,
  • Nawadniaj skórę od środka pamiętając o piciu wody minimum 1.5l dziennie oraz nawilżaj ją bogatymi w składniki odżywcze kremami rano i wieczorem. Unikaj preparatów     żelowych, ponieważ mogą one dawać uczucie niewystarczającego poziomu nawilżenia.
  • Codziennie stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym minimum SPF 30 o szerokim zakresie ochrony.
  • Regularnie zażywaj ruchu, aby usprawnić dopływ krwi do skóry.
  • Systematycznie złuszczaj skórę, co pozwoli ci zachować lśniącą cerę i rozjaśni brązowe plamy.
  • Nie  nakładaj   pudru pod oczy!  Podkreślisz nim niechciane linie i zmarszczki.
  • Unikaj czarnej kredki aby podkreślić kontur oka. Lepiej zamienić ją na brązowy lub ciemnoszary odcień.
  • Nie stosuj do skóry dojrzałej kosmetyków matujących, wysuszających, które dodatkowo podkreślą suche miejsca i zmarszczki, a także sprawią, że skóra staje się szara i będzie miała niezdrowy wygląd.

Składniki których warto szukać w kremach dla skór dojrzałych:

witamina C – jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, stymuluje produkcję kolagenu, pośrednio wpływając na lepszą jędrność i elastyczność skóry, a także wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia,

witamina E – znana jako witamina młodości. Hamuje procesy starzenia się skóry, posiada właściwości przeciwzapalne, przyczynia się do utrzymania odpowiedniego nawilżenia skóry,

witamina A – czyli retinoidy (wybierajmy te cechujące się wysoką fotostabilnością) – silnie złuszczają naskórek i powodują pogrubienie skóry, dzięki czemu zmarszczki się wygładzają. Witamina A pobudza też syntezę kolagenu, więc poprawia elastyczność skóry, zapobiega utracie wody, wspomaga regenerację zniszczonej i starzejącej się skóry, ujędrnia i wygładza,

skwalan z oliwy z oliwek – to jeden z najbardziej wartościowych olejów. Posiada wspaniałe właściwości zmiękczające, nawilżające i kojące. Bardzo szybko się wchłania, wspomagając transport składników odżywczych w głąb skóry. Jest wyjątkowo skuteczny w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry,

kwas hialuronowy – wpływa na uelastycznienie i ujędrnienie skóry. Spowalnia procesy starzenia się skóry i zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek,

koenzym Q10 – zapobiega powstawaniu zmarszczek, odżywia skórę

oleje roślinne –  to prawdziwe źródło kwasów NNKT, składników odżywczych i minerałów. W pielęgnacji cery dojrzałej szczególnie dobrze sprawdzi się:

ekstrakt z moreli, ekstrakt ze skrzypu polnego, ekstrakt olej moringa, incha inchi, z opuncji figowej, olej z owoców dzikiej róży, olej z nasion ogórecznika, olej z wiesiołka, olej z czarnej porzeczki, olej żurawinowy, olej rokitnikowy. Cerze dojrzałej służą również kosmetyki na bazie alg morskich i proteiny pszenicy.

 

Powodzenia we wprowadzaniu zmian, Pamiętaj że każda kobieta, a zwłaszcza dojrzała ma swoje wewnętrzne piękno i tylko prawdziwy uśmiech jest w stanie najbardziej je  wydobyć.

Magda

Czy wiesz, że…
… masaż twarzy pobudzający skórę  do odnowy przed snem potrafi zdziałać cuda, wystarczy 5 min dziennie podczas nakładania kremów, a efekty Cię zaskoczą.

Zobacz co może Ci zaoferować Magda jako wizażystka i stylistka rzęs.

Kliknij w zdjęcie, aby  poznać jej świat makijażu i pielęgnacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments

Post a Comment