Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Cera naczyniowa – jak o nią zadbać

Cera naczyniowa to wrażliwa cera ze skłonnością do czerwienienia się oraz rozszerzonych naczynek krwionośnych. Jest to cera wymagająca, bardzo wrażliwa, delikatna, reagująca na wiele bodźców, takich jak: ciepło, zimno, alkohol, emocje, a nawet ostre potrawy. Czasami popękane naczynka nie są widoczne jeszcze gołym okiem, ale osoba o takiej cerze wie, że reaguje zaczerwienieniem w konkretnych sytuacjach, a to oznacza, że jej skóra wykazuje tendencje w kierunku naczyniowym.

Jak pielęgnować skórę naczyniową?

Bardzo ważną rzeczą zarówno w pielęgnacji, jak i makijażu cery naczyniowej jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Zestaw pielęgnacyjny przeznaczony dla tego typu cery zawierać powinien serum wzmacniające naczynka oraz krem o lekkiej konsystencji ale dobrze nawilżający. Dobrze jest, aby w składach kosmetyków do skóry naczyniowej znalazły się probiotyki, które wzmacniają jej barierę ochronną oraz wiele innych wzmacniających naczynka substancji roślinnych i łagodzących. Kosmetyki używane jako baza do makijażu, powinny zawierać zielony pigment, który powoduje wizualne wyciszenie zaczerwienionych miejsc. Taka cera nie powinna mieć kontaktu ze słońcem wiec, istotne jest także stosowanie kosmetyków z faktorem SPF.

Jakie produkty do makijażu wybrać dla cery naczyniowej?

Produkty do makijażu cery naczyniowej powinny być dobierane, po uprzednim wywiadzie przeprowadzonym z klientką. Będziemy wiedziały z jakim rodzajem cery mamy do czynienia i na jakim poziomie jest zaawansowanie cery naczyniowej. Najlepiej sprawdzą się mineralne kosmetyki do makijażu czyli cienie do powiek, pudry czy podkłady ten ostatni koniecznie niech jest mocno nawilżający, dobrze kryjący oraz zawierający zielony pigment.

Etapy makijażu cery naczyniowej

Po nałożeniu serum i kremu pielęgnacyjnego, powinnyśmy zastosować bazę z pigmentem zielonym, ale tylko na miejsca zaczerwienione lub skłonne do tego. Jeśli to nie wystarczy, wtedy dodatkowo można użyć miejscowo odpowiednich korektorów o zielonej barwie. Sam podkład najlepiej nałożyć zwilżoną gąbką lub palcami. Wtedy uzyskamy odpowiedni stopień krycia. Całość najlepiej wykończyć pudrem mineralnym oczywiście również z zielonym pigmentem, aby zapobiec wyświeceniu się skóry w ciągu dnia i przedłużyć trwałość makijażu.

Demakijaż cery naczyniowej

Podobnie jak kosmetyki pielęgnacyjne i do makijażu, środki do demakijażu powinny być  specjalnie dostosowane do jej potrzeb. W Internecie lub w innych źródłach przekazu można usłyszeć lub przeczytać, że demakijaż cery naczyniowej nie powinien być przeprowadzany za pomocą wody, tylko samym płynem micelarnym, ponieważ woda z kranu plus środek myjący mogą ją jeszcze bardziej podrażnić. Ja uważam, że tę cerę, jak i każdą inną, należy oczyścić wodą oraz delikatnym środkiem myjącym do twarzy, który zawiera składniki przeznaczone do tego rodzaju skóry. Owszem użycie płynu micelarnego na początku drogi demakijażu jest pożądane, aby rozpuścić zalegający na skórze makijaż, natomiast zaraz po tym kroku, konieczne jest użycie wody i środka, który oczyści skórę z rozpuszczonego brudu. Jeżeli obawiamy się, że zwykła woda z kranu za bardzo przesusza nam skórę, to najlepiej wtedy sięgnąć po wodę przegotowaną. Chyba, że posiadamy filtr kuchenny do wody wtedy jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla naszych urządzeń kuchennych, ale także dla naszego zdrowia i skóry. Po umyciu twarz osuszamy delikatnie specjalnie do tego celu przeznaczonym ręcznikiem lub ręcznikiem jednorazowym. Następnie tonizujemy ją i nakładamy głęboko nawilżający krem, który przyniesie skórze ukojenie.

Pozdrawiam Magdalena Stanula

Jeżeli po lekturze tego wpisu będziesz mieć pytania lub masz ochotę umówić się z Magdą na makijaż lub jego indywidualną lekcję kliknij baner

No Comments

Post a Comment