Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Cera normalna

To cera, która nie sprawia większych kłopotów pielęgnacyjnych, ale również i o nią należy dbać, aby jak najdłużej pozostała młoda i bezproblemowa.

Czym charakteryzuje się cera normalna?

Jest ona dobrze odżywiona o naturalnym różowym zabarwieniu, gładka, jędrna i napięta.  Jej pory są bardzo małe, prawie niewidoczne, odpowiednio natłuszczona, aksamitna w dotyku przypomina skórę dziecka.  Właściwie reaguje na warunki atmosferyczne (takie jak wiatr, słońce, mróz) i dobrze sobie z nimi radzi, co nie znaczy że nie trzeba jej przed nimi zabezpieczać.  Ma lekko kwaśny odczyn, wydziela umiarkowaną ilość tłuszczu i wilgoci, zwłaszcza na nosie i brodzie, gdzie od czasu do czasu mogą pojawić się wągry. Niewidoczne są na niej naczynia krwionośne oraz przebarwienia, nie występuje problem łuszczenia. Jedynie podczas menstruacji lub w czasie jajeczkowania w dolnej części twarzy mogą pojawić się wypryski, ale jest to normalne zjawisko spowodowane gospodarką hormonalną i zanieczyszczeniami, które szybko znika. Cera normalna w rzeczywistości jest rzadko występująca; z czasem zaczyna ulegać przesuszeniu. Nie błyszczy się i jeśli odpowiednio się o nią dba, długo zachowuje młody wygląd. Wymaga tylko regularnego oczyszczania i zabezpieczenia przed mrozem oraz przed słońcem oraz należy wystrzegać się preparatów wysuszających.

 

Jak dbać o cerę normalną?

Pomimo że doskonale radzi sobie sama z poziomem nawilżenia i nie daje żadnego uczucia dyskomfortu, to warto ją wspomóc pielęgnacją. Przedłuży to na pewno jej naturalną zdolność do regeneracji i pięknego wyglądu skóry. Wspomożemy ją poprzez aplikowanie lekkich, nawilżających kremów. Tu sprawdzą się wszelkie żelowe konsystencje kremów. Do demakijażu można zastosować  płyny micelarne. Po ich użyciu pamiętamy aby usunąć je z twarzy wodą i żelem do mycia dla skóry normalnej. Od czasu do czasu dobrze jest wykonać delikatny peeling aby kosmetyki dobrze się wchłaniały oraz delikatną maskę nawilżającą. Przy tego typie skóry umiar to podstawa w pielęgnacji. Należy uważać aby jej ani za bardzo nie przetłuścić, bo może to spowodować jej rozleniwienie i przyzwyczajenie do pobierania składników aktywnych z produktów ani nie przesuszyć produktami matującymi.

Czy wiesz, że…
… Cera normalna występuje tylko u dzieci do okresu pokwitania i u ludzi młodych do około 30 roku życia? A co później? Odpowiedzi znajdziesz czytając inne wpisy o makijażu i rodzajach cery.

A co później?

Odpowiedzi znajdziesz czytając pozostałe wpisy o makijażu i rodzajach cery

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swoim typie cery, dobrać odpowiednie kosmetyki lub wykonać sobie profesjonalny makijaż zajrzyj na stronę Magdy, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

 

 

No Comments

Post a Comment