Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Cera z przebarwieniami – jak sobie z nią radzić?

Często dążąc do uzyskania perfekcyjnej cery w makijażu, borykamy się z ukrywaniem przebarwień, które powstają w skutek np.: niezabezpieczania skóry przed słońcem,  nierównowagi hormonalnej,  źle funkcjonującej tarczycy, lub długotrwałego stosowanie leków antykoncepcyjnych. Plamy i przebarwienia mogą mieć również podłoże genetyczne lub sygnalizować jakiś stan zapalny w organizmie.

Jak zamaskować sińce i przebarwienia skóry?

Najlepszym rozwiązaniem jest dobór korektora w odpowiednim odcieniu.

Zielony poradzi sobie z wszelkimi zaczerwienieniami, dlatego jest między innymi stosowany w przypadku cery naczyniowej, o której możesz przeczytać osobny wpis.

Fioletowy zniweluje zmiany sińce w odcieniu żółtym.

Niebieski znakomicie pomoże przy brązowych plamach i przebarwieniach, a także zbyt mocną  pomarańczową opaleniznę (np. z solarium) można nim uratować.

Żółty pokryje plamy i szaro-sine przebarwienia.

Do zasinień pod oczami stosuje się specjalny korektor pod oko, ponieważ nie może on mieć zbyt ciężkiej konsystencji, aby nie podkreślał linii i załamań na tej cienkiej skórze i dodawał lat.

Korektory kamuflujace maja gęsta konsystencją, dlatego trzeba je bardzo ostrożnie nakładać, dozując  ilość. Jeśli nałożymy go za dużo, korektor zacznie się zbierać w zmarszczkach lub będzie widoczny nawet po przykryciu podkładem. Metod nakładania korektorów jest kilka. Ja jestem zwolennikiem nakładania go palcem, ponieważ konsystencja produktu lepiej się podczas nakładania rozgrzeje, co ułatwi jego wchłonięcie. Mam także większą kontrole nad ilością nakładanego kosmetyku. Gdy nałożymy odpowiedni korektor, pokrywamy go odpowiednim podkładem, który możemy nałożyć za pomocą specjalnego pędzla lub gąbki, a następnie używamy już bronzerów, różów i pudrów odpowiednich dla danej cery.

Makijaż cery z piegami

Piegi najbardziej charakterystyczne są dla typu urody ciepła wiosna. Więcej o nim możesz dowiedzieć się czytając wpisy o jego twarzowych kolorach i makijażu. Często w swojej pracy spotykając właśnie ten typ urody, słyszałam od ich posiadaczek, że piegi są dla nich krępującym elementem. Klientki nierzadko oczekiwały ode mnie, całkowitego ich zakamuflowania. Na szczęście ten trend zanika i piegi są elementem, a wręcz atutem twarzy, który podkreślamy  i wydobywamy w makijażu. Podkład dla twarzy z piegami powinien mieć kolor pomiędzy barwą skóry, a piegów, co pięknie wydobędzie jej koloryt.  W sytuacji, gdy piegi są zlokalizowane tylko w niektórych partiach twarzy, np. na policzkach, można pomyśleć o dwóch odcieniach podkładu. Pamiętajmy jednak o tym, że twarze z piegami mają często delikatną skórę, także sam podkład powinien mieć lekką konsystencje, która nie obciąży cery. Jeśli zależy Ci na całkowitym ukryciu piegów, zastosuj w ich miejscach ciepły korektor. Piegi uwielbiają róż, najlepiej w ciepłej barwie brzoskwinki. Bronzerem w ciepłej barwie natomiast podkreślisz cudownie opaleniznę. Jak pisałam w artykule o makijażu ciepłej wiosny piegi występują nawet na ustach. Można je zakryć używając konturówki oraz wyrazistej szminki.

Jeżeli chcesz nauczyć się jak radzić sobie z makijażem cery z opisanymi problemami lub chciałabyś zamówić jego wykonanie zapraszam Cię na moją stronę. Wystarczy kliknąć baner poniżej

 

Możesz również zapisać się na grupowe warsztaty makijażu dziennego. Szczegóły znajdziesz we wpisie na ten temat

Do zobaczenia Magda.

No Comments

Post a Comment