Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Chłodna zima (cool winter) – analiza kolorystyczna

Mróz, śnieg, lód. Słońca nie ma i wszystko wydaje się być jakby skute lodem. Sceneria trochę jak z bajki o Królowej Śniegu. To czas chłodnej zimy – w analizie kolorystycznej, najchłodniejszego typu urody. Co go charakteryzuje?

Jak wygląda chłodna zima?

 

kolory chłodnej zimy - cool winter

 

Włosy chłodnej zimy są czarne lub brązowe. Jednak chłodna zima to również osoba o włosach białych jak śnieg. Podobnie jak u jej czystej siostry włosy te są bardzo bujne i grube oraz siwieją na srebrno.

Oczy chłodnej zimy są przepastne i ciemne. Najczęściej grafitowe, fiołkowe lub czarne i krystalicznie czyste. Oprawa ich jest wyraźna i czarna. Oczy te robią ogromne wrażenie.

Skóra chłodnej zimy jest blada, w kolorach od prawie białej poprzez odcień jaśniutkiego pudrowego chłodnego  różu aż do bardzo delikatnego fioletu. Skóra ta jest delikatna, porcelanowa i sprawia wrażenie przezroczystej. Chłodna zima ma tendencje do cieni pod oczami. Opala się trudno, ale jeśli uda się jej ta sztuka to opalenizna jest delikatnie brązowa.

Jakimi kolorami zatem chłodna zima powinna otaczać swoją twarz?

Chłodna zima przy twarzy powinna nosić wyłącznie chłodne barwy. Z jej urodą pięknie współgrają odcienie różów, błękitów, fioletów od tych jaśniejszych aż do zdecydowanych i mocnych. Chłodna zima znakomicie wygląda w bieli, czerni i odcieniach szarości.

Jakich kolorów chłodna zima powinna unikać?

Stanowczo szkodzą jej ciepłe i rozmyte barwy. Jej paleta nie powinna ich zawierać, choć w zależności od indywidualnych cech twarzy może z nimi próbować eksperymentować. Jak wiadomo, zimie dobrze w czerwieni i choć chłodnej ziemie raczej lepiej będzie w malinowym jej odcieniu, to może popróbować czerwieni w nieco cieplejszym wydaniu. Jednak koloru wozu strażackiego bym jej nie poleciła.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

znane osoby w typie chłodnej zimy

Znane chłodne zimy to np. Anne Hathaway, Krysten Ritter, Jaimie Alexander, Ian Somerhalder, Matthew Goode i George Clooney.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam Cię na analizę kolorystyczną.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

po inspiracje odzieżowe natomiast zapraszam tutaj 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…najbardziej charakterystyczną cechą chłodnej zimy jest właśnie ta blada skóra, o której pisałam. Dlatego niektóre z przedstawionych tu osób tak świetnie sprawdzili się w rolach wampirów 😉

Do zobaczenia!

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment