Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Chłodne lato (cool summer) – analiza kolorystyczna

Wyobraź sobie letnią burzę… wiatr wieje tak, że robi się chłodno, a kolory są intensywne i kontrastowe. Taki właśnie jest najbardziej wyrazisty letni typ urody, czyli chłodne lato.

Jak wygląda chłodne lato?

kolory chłodnego lata - cool summer

 

Włosy chłodnego lata są koloru ciemnoszarego, grafitowego, czasem zwanego kolorem myszowatym. Pochłaniają one promienie słoneczne, są błyszczące, średniej grubości i raczej proste. Nie puszą się.

Oczy chłodnego lata są krystalicznie czyste i to one pierwsze przyciągają uwagę. Najczęściej są koloru niebieskiego, szarego, czasem fiołkowego lub czarnego. Oprawa oczu jest wyraźna, w kolorze włosów.

Skóra chłodnego lata ma chłodne zabarwienie, pozostaje długo młoda i nie sprawia problemów . Jej kolory to: bladobeżowa, bladoróżowa oraz hebanowa czerń.

Jakimi kolorami chłodne lato powinno otaczać swoją twarz?

Kolory twarzowe dla chłodnego lata to wszystkie barwy chłodne. W jego palecie znajdują się: chłodne róże, czerwień, błękity, granaty, fiołkowy. Dobrze wygląda w bieli i czerni oraz wszelkich szarościach.

A jakich kolorów chłodne lato powinno unikać?

Nietwarzowe są wszystkie ciepłe kolory i odcienie. Jeżeli lubi np. słoneczny żółty czy oliwkę, to jedynym wyjściem jest kupić sobie spodnie lub spódnicę w tych kolorach – takie działanie na pewno urodzie chłodnego lata nie zaszkodzi. J

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

Jak możesz się przekonać ze zdjęć znanych osób, chłodne lato to niezwykle ciekawy i przyciągający typ urody. To między innymi: Maggie Gyllenhaal, Emily Deschanel, Kimberly Williams-Paisley, Zac Efron, Chris Pine, Taylor Kinney.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o chłodnym lecie lub podejrzewasz, że nim jesteś, zapraszam Cię na analizę kolorystyczną.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Po inspiracje odzieżowe dla chłodnego lata zapraszam tutaj 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…siostrzanym typem chłodnego lata jest chłodna zima? Już niedługo dowiesz się, co to znaczy.

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment