Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Ciemna jesień (dark autumn) – analiza kolorystyczna

Gdy dni stają się deszczowe i brak jesiennego słońca, a zmrok nadchodzi szybciej, niż byśmy sobie tego życzyli, to znak że nadeszła późna jesień, która jest przedsionkiem zimy. I taki typ urody również najdziemy w 12 typach urody. To ciemna jesień zwana również głęboką jesienią. Jak wygląda i jaka jest, przekonasz się czytając ten wpis.

Jak wygląda ciemna jesień?

kolory ciemnej jesieni - dark autumn

Włosy ciemnej jesieni są ciemnobrązowe lub czarne. Są one grube, mocne i pięknie się układają. Są to włosy ciężkie, a ich siwizna jest nieco żółtawa.

Oczy ciemnej jesieni najczęściej są brązowe lub czarne, ale można także spotkać u niej oczy w kolorze ciemnej zieleni lub mocnego złota. Oprawa oczu jest wyrazista, brązowo – czarna.

Skóra ciemnej jesieni jest złoto – beżowa, oliwkowa lub w ciepłych brązach i jest ona bardzo podatna na słońce. To najłatwiej i najszybciej opalający się typ urody. Opalenizna ciemnej jest brązowa i nie grozi jej raczej oparzenie słoneczne. Jednak za tę łatwość w opalaniu może zapłacić wczesnymi zmarszczkami, więc powinna dbać o skórę.

Jakimi kolorami ciemna jesień powinna otaczać swoją twarz?

Ciepłej jesieni dobrze jest w głębokich, ciepłych kolorach. Świetnie wygląda w mocnych brązach, kolorze czerwonego wina, mocnym bordowym, w kolorze szałwii i wszelkich pomarańczowych nutach. W jej palecie powinny się znaleźć kolory oliwkowe, beżowe i mocne żółcie oraz pomarańcze. Dobrze wygląda także w czerni i bieli.

 

A jakich kolorów ciemna jesień powinna unikać?

Nietwarzowe są dla niej rozmyte pastele, które nikną przy jej mocnej urodzie więc jeżeli chce ich używać, powinna łączyć je z intensywnymi, pasującymi do nich barwami. Co do szarości to dobrze jej będzie w ciemniejszych jej odcieniach np. w graficie czy odcieniu marengo.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

 

znane osoby w typie ciemnej jesieni

To między innymi Penelope Cruz, Eva Longoria, Morena Baccarin, a z panów to Adam Rodriguez, Wilmer Valderrama oraz Daniel Sunjata

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ciemnej jesieni zapraszam Cię na analizę kolorystyczną oraz warsztaty makijażu dziennego, gdzie oprócz wykonania analizy kolorystycznej nauczysz się makijażu krok po kroku.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Inspiracje odzieżowe dla ciemnej jesieni znajdziesz tu 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…ciemna jesień to typ Latynosów z południa. Spotkasz ich w Hiszpanii, we Włoszech i Ameryce Południowej. Ale dzięki wieloletnim migracjom ludności i w naszym kraju wiele jest osób w tym typie urody…

 

Źródła zdjęć:

2 komentarze

  • Julia

    28 sierpnia 2023 18:07
    Odpowiedz

    Jaka jest różnica między ciemną jesienią a ciemną zimą? Zawsze gdy widzę porównania i zdjęcia nie jestem w stanie totalnie odróżnić tych osób, czym się różnią.

Post a Comment