Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Ciemna zima (dark winter) – analiza kolorystyczna

Znacie to powiedzenie: „Ciemno, zimno i do domu daleko”? Kojarzy się z długą grudniową nocą, a w analizie kolorystycznej odpowiada jej typ urody ciemna zima zwany również zimą głęboką. Ciemna zima jest bardzo pięknym i ciekawym typem urody, a jak jest w szczegółach o tym przekonacie się czytając poniższy wpis.

Jak wygląda ciemna zima?

 

Włosy ciemnej zimy są w kolorystyce podobne do włosów zimy chłodnej i tak samo jak u wszystkich zim są grube, połyskujące i piękne. Ciemna zima również siwieje na srebrno i siwizna tylko dodaje jej szlachetności.

Oczy ciemnej zimy są czarne lub ciemnobrązowe. Rzadko zdarzają się u niej oczy zielone. Ich oprawa jest czarna i wyrazista. Pod tym względem również jest nieco podobna do zimy chłodnej.

Skóra ciemnej zimy, a zwłaszcza jej kolor to bardzo ciekawy aspekt jej urody. Jej skóra bowiem może być lekko beżowa, brązowa, czarna, a także żółta. Jest to skóra bezproblemowa i ładnie się opala na brązowo.

Jakimi kolorami zatem ciemna zima powinna otaczać swoją twarz?

To następna ciekawa sprawa. Oczywiście jak każdej zimie jest jej dobrze we wszystkich chłodnych kolorach, ale ciemna zima to taki typ, że i w ciepłych kolorach pięknie wygląda. Dlatego robiąc jej analizę kolorystyczną często zdarza się, że pasują jej wszystkie ramy i chusty kolorystyczne, jakimi się posługuję.

Jakich kolorów ciemna zima powinna unikać?

W zasadzie takich nie ma.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

 

Znane osoby w typie ciemnej zimy to Salna Hayek, Archie Panjabi, Lucy Liu oraz Jay Hernandez, Esai Morales i Tom Elis. Ten ostatni ze swoją urodą idealnie nadaje się do roli Lucyfera 😉

To już ostatni typ urody. Więcej o wszystkich typach urody możesz dowiedzieć  się w trakcie spotkań na warsztatach lub analizie kolorystycznej, na która jak zawsze serdecznie zapraszam.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Więcej propozycji ubiorów dla ciemnej zimy znajdziesz tutaj 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…etnicznie ciemna zima to cała rasa żółta oraz Indianie, Hindusi, Arabowie oraz Latynosi z północy np. Meksykanie. I tak samo jak ciemnych jesieni ogromną ilość ciemnych zim spotkasz w naszym kraju…

Do zobaczenia!

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment