Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż ciepłej jesieni

Jak może pamiętasz z wpisu o ciepłej jesieni to kobiety o rudych lub brązowych włosach w ciepłych wyrazistych odcieniach. Oczy ciepłej jesieni mają kolory zieleni, ciemnego piwa choć czasami zdarzają się oczy niebiesko-zielone. Oprawa oczu jest dość wyraźna w kolorze włosów. Cerę ciepła jesień ma beżową, i beżowo-różową i niesprawiająca większych problemów choć u niektórych delikatna. Mogą się czasem na niej pojawiać piegi choć są one raczej charakterystyczna dla ciepłej wiosny. Jak zatem może wyglądać makijaż i pielęgnacja urody ciepłej jesieni? Rąbka tajemnicy uchylimy wraz z wizażystką Magdą Stanulą.

Jakie kolory makijażu są korzystne dla ciepłej jesieni?

Zacznijmy od oczu. Do ich kolorów pasować będzie cała paleta brązowo-beżowych cieni, oraz wszelkie odmiany cieni zielonych o ciepłym zabarwieniu. Ciepłej jesieni można także polecić cienie w kolorze morskim, który pięknie łączy zieleń z błękitem. Ciepłe jesienie szczególnie mogą także eksperymentować z cieniami w zgaszonych fioletach oraz ciepłych niebieskich tonach. Oprawę oczu „poprawiamy” tuszami i hennami w kolorze ciepłego brązu – czerń będzie zbyt kontrastowa. Co do pudrów i różów ciepła jesień powinna się trzymać beżowo – różowych barw. I na końcu usta. Tu wybieramy szminki w pięknych barwach od koralowej poprzez ceglastą, czerwoną aż do miękkiej bordowej barwy.

Jakich kolorów ciepła jesień powinna unikać w makijażu?

Wszelkich chłodnych barw, gdyż jak wiadomo ciepła jesień to wybitnie ciepły typ urody i barwy chłodne jej twarzy tylko zaszkodzą.

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na makijaż dla ciepłej jesieni

A więcej inspiracji zobaczysz tu

 

Jak wygląda pielęgnacja twarzy ciepłej jesieni ?

Ciepła jesień ma cerę raczej bezproblemową, ale może mieć także cerę delikatną czy suchą. Inaczej wtedy wygląda jej pielęgnacja. Podstawową rzeczą będzie określenie rodzaju cery i dopasowanie do niej odpowiedniej pielęgnacji. Niezależnie jednak od tego czy cera jest wrażliwa, sucha czy normalna, pielęgnacja powinna zawierać podstawowe etapy czyli: oczyszczanie, tonizację i nawilżanie odpowiednimi dla danej skóry kosmetykami. Warto stosować także sera, maski i bogate w składniki odżywcze kremy. Latem ciepła jesień obowiązkowo powinna używać kremów z filtrem SPF. Jeśłi chodzi o kosmetyki do makijażu to zawsze najbezpieczniejsze są te mineralne o w miarę naturalnym składzie, które nie powinny wywoływać reakcji alergicznych. Warto też używać wzbogaconych w Vit. E szminek. Jak pielęgnować poszczególne rodzaje cery dowiesz się z osobnych wpisów na  ten temat

Jeżeli będziesz mieć do nas jakieś pytania w każdej chwili możesz się skontaktować tak z Magdą, jak i ze mną.

Zapraszam Cię na analizę kolorystyczną, która odpowie na pytania o odpowiednie dla Ciebie kolory makijażu oraz strojów Dostępna jest ona w wersji stacjonarnej oraz online.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

 

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu zerknij na jej stronę internetową.

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty makijażu klikając pasek poniżej

No Comments

Post a Comment