Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Ciepła jesień (warm autumn) – analiza kolorystyczna

Złota polska jesień. Drzewa mienią się mocnymi kolorami, od zieleni poprzez żółcie, rudości i czerwienie aż do brązów, a niebo jest błękitne i ocieplone jesiennym słońcem. Ta feeria barw charakteryzuje bardzo piękny i ciekawy typ urody, jakim jest ciepła jesień.

Jak wygląda ciepła jesień?

kolory ciepłej jesieni - warm autumn

Włosy ciepłej jesieni mają różne, mocne i wyraziste odcienie rudości. Znajdziemy u niej włosy kasztanowe, w kolorze ciemnego miodu, ale również w ciepłych odcieniach brązu. Włosy ciepłej jesieni są grube, mocne, nierzadko pofalowane i po prostu piękne. Ciekawostką dotyczącą panów o tym typie urody jest to, że miewają np. brązowe włosy, ale zarost jest u nich rudawy.

Oczy ciepłej jesieni są czyste, w ciepłych kolorach zieleni i brązu, np. w kolorze ciemnego piwa. Oprawa oczu ciepłej jesieni jest wyraźna i w kolorze włosów. Wszystko to sprawia, że oczy ciepłej jesieni zwracają uwagę.

Skóra ciepłej jesieni jest piękna i bezproblemowa. Może być w kolorze piaskowego beżu lub beżowo – brązowawa. Ma ciepły odcień i opala się dość łatwo, od razu na brązowo.

Jakimi kolorami ciepła jesień powinna otaczać swoją twarz?

Twarzowe kolory ciepłej jesieni to wszystkie nasycone ciepłe barwy, takie jak czerwień, zieleń, żółcie, a także ciepłe odcienie niebieskiego. Ciepła jesień znakomicie wygląda w brązach, które pięknie korespondują z jej urodą. Z jaśniejszych barw uroku dodają jej beże, kolory wanilii i śmietankowy oraz wszelkie odcienie oliwki.

A jakich kolorów ciepła jesień powinna unikać?

Podobnie jak ciepła wiosna, ciepła jesień nie powinna otaczać twarzy zimnymi barwami. Nie pasują one do kolorystyki jej urody i mogą sprawić, że jej twarz stanie się szara i nijaka. Jeśli chodzi o barwy neutralne, to czerń do ciepłej jesieni pasuje, niektóre szarości także dodają jej urody, natomiast z bielą powinna postępować ostrożnie i np. przy białej bluzce zawsze nosić inny element stroju lub dodatek w ciepłym kolorze.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

znane osoby w typie ciepłej jesieni

Jak wyglądają znane ciepłe jesienie? To między innymi Marcia Cross, Jessica Chastain, Marina Squerciati oraz Damian Lewis, Nick Gehlfuss i Jesse Lee Soffer.

Podejrzewasz, że jesteś ciepłą jesienią i chcesz się o tym przekonać? Zapraszam Cię na analizę kolorystyczną w wersji stacjonarnej lub online.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Po inspiracje odzieżowe dla ciepłej jesieni zapraszam tutaj 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…ciepła jesień to bardziej wyrazista siostra ciepłej wiosny? Ich palety kolorystyczne są do siebie podobne – różnią się tylko nasyceniem barw. Więcej na ten temat już niedługo…

Do zobaczenia 🙂

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment