Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czysta Wiosna (Clear Spring) – analiza kolorystyczna

Na pewno lubisz patrzeć na zdjęcia przedstawiające morze holenderskich tulipanów, albo kwietniowo-majowe ogrody i łąki, gdzie rozkwitające kwiaty tworzą feerię barw, które są mocne i kontrastowe. Taka właśnie w swej urodzie jest czysta wiosna. To najbardziej wyrazisty typ wiosenny. Zobaczmy zatem jak wygląda.

Jak wygląda czysta wiosna?

kolory czystej wiosny clear spring

 

Włosy czystej wiosny mają kolory miodu oraz od jasnego do średniego brązu. Czasem w jej włosach można zauważyć złote refleksy. Włosy czystej wiosny są grubsze niż u wiosny jasnej i nie puszą się. Siwieją na żółtawo.

Oczy czystej wiosny są pełne kontrastów. Jej białka oczu są bardzo białe, a tęczówki są czyste, klarowne, o zdecydowanych kolorach. Bywają niebieskie, zielone, bursztynowe, czasem mieszane, ale zawsze przykuwają wzrok. Oprawa oczu (czyli rzęsy i brwi), która ma kolor włosów jest delikatna, ale widoczna.

Skóra czystej wiosny  mimo, że delikatna, to jest ona mało problemowa. Kolory skóry czystej wiosny są bardzo ciepłe; mają barwy od jasnobeżowej, poprzez brzoskwiniową, aż do ciepłego brązu. Czysta wiosna może się opalać – gdy to robi, jej skóra staje się oliwkowa lub brązowo-brzoskwiniowa.

Jakimi kolorami zatem czysta wiosna powinna otaczać swoją twarz?

Szafa z górnymi częściami garderoby czystej wiosny powinna wyglądać właśnie jak wiosenna łąka. W palecie czystej wiosny powinny znajdować się kolory ciepłe, ale czyste i zdecydowane. Czerwień, słoneczny żółty, turkusy, mocna trawiasta zieleń, ciepły róż i niebieski. Ponieważ czysta wiosna to barwy zdecydowane, dobrze jej będzie w czystej bieli i szarości.

Jakich kolorów czysta wiosna powinna unikać?

Niedobre dla czystej wiosny są kolory rozmyte i zgaszone. Sprawią one, że twarz czystej wiosny też taka się stanie. Kolor czarny może być używany, ale ostrożnie. Wszystko zależy, czy nasza czysta wiosna jest z tych delikatniejszych czy ciemniejszych typów.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

Czysta wiosna jest bardzo złożonym typem urody, co widać na zdjęciach znanych osób o tym typie urody (Vanessa Wiliams, Milla Jovovich, Laci J Mailey, Chris Hemsworth, Jesse Williams, Patrick J. Adams).

znane osoby w typie czystej wiosny

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakim jesteś typem (może akurat czystą wiosną) zapraszam na analizę kolorystyczną, także w wersji on-line.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

A po inspiracje odzieżowe zapraszam tutaj 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…włosy wszystkich ciepłych typów urody w słońcu otacza aureola odbitego światła? Po tym też można rozpoznać, czy jesteś typem ciepłym, czy nie.

 

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment