Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż czystej wiosny

Czysta wiosna to typ urody bardzo kontrastowy i wyrazisty. Jak mogłaś się przekonać czytając wpis o charakterystyce czystej wiosny, jej cechy to oczy w ciepłych mocnych barwach błękitu i zieleni, a także bursztynowe i piwne. Oprawa oczu czystej wiosny jest wyraźniejsza kolorystycznie niż ta u jasnej wiosny. Jej skóra jest w miarę bezproblemowa, jednakże dość delikatna. Tym razem z wizażystką Magdą Stanulą  opowiemy o makijażu i pielęgnacji skóry czystej wiosny.

Jakie są twarzowe kolory makijażu czystej wiosny?

Ze względu na intensywność i kontrastowość czystej wiosny, w palecie jej cieni do oczu mogą się znaleźć zdecydowane zielenie i błękity oraz cała gama brązów i beży. Jej oko całkiem nieźle będzie wyglądać w oprawie fioletu, a także szarości. Ważne, aby kolorystykę cieni do powiek zgrać z kolorem oczu. Czysta wiosna może sobie pozwolić na mocniejszy makijaż niż delikatna jasna wiosna, ale powinna pamiętać, że każda przesada jest zła. Brwi i rzęsy dobrze będą wyglądać przyciemnione brązowymi tuszami lub henną. W ostateczności można spróbować czerni, ale raczej na rzęsach niż brwiach. Pudry w ciepłych odcieniach współgrające z kolorytem skóry twarzy. Podobnie róże w ciepłych kolorach moreli lub korala. Szminki będą znakomite w barwach różów do policzków, ale czysta wiosna może pozwolić sobie również na nieco mocniejsze odcienie czerwieni, które podkreślą jej urodę. Makijaż wieczorowy pięknie wyglądać będzie w brokatowej lub błyszczącej odsłonie – wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 

Jakich kolorów czysta wiosna powinna unikać w makijażu?

Czysta wiosna nie lubi przy twarzy rozmytych barw i właśnie te nie powinny znaleźć się także w jej kosmetyczce.

Poniżej przestawiam Ci propozycje kolorystyki makijażu dla czystej wiosny.

 

Więcej inspiracji odnośnie kolorów makijażu czystej wiosny znajdziesz tu👇

 

Jak i jakimi typami kosmetyków czysta wiosna powinna pielęgnować swoją twarz?

To, czego czysta wiosna potrzebuje przede wszystkim to nawilżenie skóry. Jeżeli ma ona cerę bezproblemową może używać dowolnych kosmetyków do makijażu i pielęgnacji stosownych do upodobań. Lecz jeśli posiada cerę delikatną szczególnie powinna zwrócić uwagę na to jakich kosmetyków używa, aby nie wywołać podrażnień i wysypek. W tym wypadku do makijażu warto używać kosmetyków mineralnych, a z kosmetyczki wyrzucić matujące fluidy, które dodatkowo wysuszają i mogą podrażniać skórę. Kosmetyki stosowane do pielęgnacji powinny mieć lekką konsystencję i jak najbardziej naturalny skład. Do demakijażu warto zastosować płyn micelarny oraz wodę i nie pieniący się delikatny żel do twarzy. Skórę tonizujemy i nawilżamy specjalnie do wrażliwej cery przeznaczonymi produktami. Pielęgnacja cery delikatnej nie jest łatwa, a więcej o tym przeczytasz w osobnym wpisie.

Zapraszam Cię także na analizę kolorystyczną, aby dobrać Ci twarzowe kolory ubioru oraz makijażu.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu zerknij na jej stronę internetową.

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty makijażu klikając pasek poniżej

 

No Comments

Post a Comment