Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Codzienny dress code

W poprzednim wpisie o zasadach dres code napisałam, że nasz wizerunek powinien być dopasowany do pory, miejsca i sytuacji, w której mamy się znaleźć.  Dziś chciałabym nieco bardziej szczegółowo omówić rodzaje dress code w codziennym wizerunku.

Casual Dress code

To najbardziej zwyczajny rodzaj dress code, który nadaje się na wszelkie codzienne wyjścia oraz spotkania, wycieczki i inne aktywności.

Jego podstawą są ubrania w różnych krojach, wzorach i długościach, dlatego chociaż jest w nim wiele opcji stylizacyjnych, nie wszędzie można go wykorzystać. Można tego dress codu używać w pracy, jeżeli ze strony pracodawcy nie ma żadnych wymagań co do stroju lub wykonujemy rodzaj pracy, w którym najlepiej się on sprawdzi. Casual dress code łączy w sobie elementy stylu casual i sportowego.

Semi-formal dress code

To wizerunek półformalny, który łączy w sobie elementy stylu klasycznego, casualowego i sportowego tworząc swoistą mieszankę zwaną stylem sportowej elegancji , zwanym również smart casual.

Ponieważ nie znajdziemy w nim długości mini i micro jest jak najbardziej odpowiedni na imprezy czy spotkania towarzyskie o różnych porach dnia, gdzie można wykorzystać strój elegancki, ale z pewną dozą luzu. Jednakże semi-formal dress code nie powinien być używany w np. na poważne wyjścia wieczorowe.

Business casual dress code

Najprościej mówiąc jest to semi-formal dress code w kolorach biznesowych. Jak sama nazwa wskazuje to styl biznesowy oparty na połączeniu klasyki w kolorach biznesowych oraz elementów casualowych przy czym np. stosując w ubraniu tym jeansy; nie powinny być one dziurawe i z przetarciami.

Można wykorzystać w takim wizerunku wzorzyste bluzki, spodnie czy spódnice, dzięki czemu jest to jedna z najczęściej stosowanych form stroju do pracy biurowej. Ten rodzaj dress codu ma swoje odniesienie do stylu w modzie o tej samej nazwie.

Jeżeli potrzebujesz porady w kwestii doboru stroju pod jakimkolwiek względem, zapraszam Cię do kontaktu i skorzystania z moich usług, analizy kolorystycznej, sylwetki, przeglądu szafy i zakupów. Pomogę także w budowaniu wizerunku biznesowego dopasowanego do Twoich potrzeb. Usługi swe świadczę zarówno Paniom jak i Panom.

Umów się na konsultację

Możesz także zobaczyć więcej inspiracji , dotyczących dress code dla Pań i Panów. klikając w obrazki poniżej

 

 

 

 

 

Zapraszam Cię również do czerpania z tablicy o stylach w modzie. Znajdź swój styl.

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… czasem wystarczy zmiana jednego lub dwóch elementów garderoby, aby zmienić swój strój z casualowego na półformalny i odwrotnie. Warto o tym pamiętać, szczególnie, gdy chcemy zmienić swój wizerunek w ciągu dnia, a nie mamy okazji zrobić tego w domu.

No Comments

Post a Comment