Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Dress code

W świecie, gdzie ubiorem rządzi moda na kolory i fasony, gdzie możemy wybierać spośród marek, tkanin, faktur, wzorów i barw istnieje kilka zasad, jak ubierać się stosownie do miejsca, pory dnia i okoliczności. Te zasady to dress code.

Co jest wyznacznikiem zasad dress code?

  1. Pora dnia – dress code na wydarzenia przedpołudniowe różni się od tego na wieczór.
  2. Miejsce i ranga wydarzenia na które się udajemy – inaczej wygląda ubiór na poranną kawę, do pracy, a inaczej na wyjście do teatru czy na imprezę

Czy zawsze obowiązują sztywne zasady?

Nie i dlatego dress code możemy podzielić również i według niezmienności tych zasad. Oto on:

Casual

Jest to ubiór codzienny, zwyczajny i dla każdego. Nie ma on jakichś specjalnych przykazań, choć nie wszędzie można się w nim udać.

Półformalny

Ja sama nazwa wskazuje to strój bardziej poddający się zasadom, ale z pewną dawką luzu. Ważna jest w nim równowaga pomiędzy jednym, a drugim. Można używać go w pracy, na spotkaniach oraz nieformalnych imprezach.

Formalny

Zawiera się w nim strój biznesowy i wizytowy. Obowiązują tu zasady dotyczące zarówno kolorów (biznes) jak i fasonów. Nie każda tkanina czy wzór będzie w stroju formalnym dobrze widziana.

Eleganckie wyjście

Ten strój kieruje się zasadami dotyczącymi tkanin, kolorów, długości sukienek u kobiet oraz rodzajów garniturów i nie tylko u mężczyzn.

Wytworny

Ubiór z najwyższej półki, na szczególne wydarzenia. Obwarowany sztywnymi nieprzekraczalnymi zasadami tak w wypadku pań jaki panów.

Wszystkie rodzaje dress codu stosuje się o różnych porach dnia. Każdy rodzaj dress codu, który wymieniłam omówię w osobnych wpisach, więc serdecznie zapraszam do ich śledzenia. Rozpocznę również cykl wpisów traktujących o wizerunku wieczorowym, dopasowanym kolorystycznie do typu urody.

Jeżeli nie wiesz jak ubrać się na planowaną uroczystość lub chcesz zbudować wizerunek od podstaw zapraszam do kontaktu zarówno Panie jak i Panów

Do zobaczenia 🙂

Umów się na konsultację i/lub zakupy

Czy wiesz, że…
…są miejsca i wydarzenia, gdzie jeśli nie będziemy odpowiednio ubrani, to po prostu nie zostaniemy wpuszczeni? O tym także opowiem we wpisach dotyczących zasad dress code.

No Comments

Post a Comment