Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Jasna wiosna (Light Spring) – analiza kolorystyczna

Wyobraź sobie przedwiośnie, kiedy wszystko budzi się do życia po mrozach zimy. Wyobraź sobie przebiśniegi, krokusy, jasne słoneczne niebo i pączki listków na drzewach. Wyobraź sobie jaśniutką trawę, nieśmiało wschodzącą w promieniach wiosennego słońca. Taka właśnie jest Jasna Wiosna, czyli najdelikatniejszy ciepły typ urody. Zatem przypatrzmy się jej z bliska.

kolory jasna (delikatna) wiosna

Jak wygląda jasna wiosna?

Włosy jasnej wiosny są cienkie i delikatne. Często mają one tendencje do puszenia się i elektryzowania. Kolory włosów zawierają paletę od jasnego blond, poprzez złotawe, do lekkich jasnych brązów. Włosy jasnej wiosny mają wyłącznie ciepłe odcienie, a gdy siwieje przybierają lekko żółtawy odcień.

Oczy jasnej wiosny podobnie jak włosy są jasne, mają delikatne ciepłe odcienie i mogą być niebieskie, szaro-niebieskie, niebiesko-zielone lub jasno-piwne. Tęczówka oka jest czysta i klarowna. Oprawa oka jasnej wiosny jest bardzo delikatna i prawie niewidoczna.

Skóra jasnej wiosny jest cienka, nierzadko naczyniowa, nieodporna na czynniki zewnętrzne. Często się czerwieni, a gdy zamierza wyjść na mróz lub wiatr, powinna mocno posmarować się kremem ochronnym. Inaczej jej twarz zostanie „oszczypana” i trudno będzie jej się z tym uporać. Kolory skóry jasnej wiosny to jasnoróżowy, jasnobeżowy lub jasnobrzoskwiniowy. Jasna wiosna powinna unikać słońca, gdyż opala się na czerwono i jest bardzo narażona na poparzenie słoneczne.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

Te cechy urody jasnej wiosny odnoszą się zarówno do pań, jak i panów. Zobacz zatem jak wyglądają znani z ekranu przedstawiciele tego typu urody (Tilda Swinton, Amanda Seyfried, Scarlet Johansson, Neal Mc Donough, Paul Bettany, Oven Wilson).

znane osoby w typie jasnej (delikatnej) wiosny

Jakimi kolorami jasna wiosna powinna otaczać swoją twarz?

Jak wskazuje pierwszy człon nazwy (czyli „jasna”) – dobre są dla niej wszelkie jasne pastele, błękity, zielenie, wanilia, lekki turkus, łososiowy i delikatne żółcie, a ponieważ „wiosna” to ciepły typ urody wszystkie te kolory powinny być właśnie ciepłe.

Jakich kolorów jasna wiosna powinna unikać?

To wszystkie kolory ciemne czyli między innymi mocny granat, brąz, bardzo ciemny szary oraz ciemne brązy i zielenie. Kolory ciemne przytłoczą jasną wiosnę i jej twarz będzie jeszcze bledsza niż normalnie. To samo nastąpi jeśli włoży kolory mocne i jaskrawe jak czerwony, ostry róż czy wszelkie neonowe barwy. „Nietwarzowy” jest dla niej kolor biały, a czerni powinna unikać jak ognia. Jeżeli jednak jasna wiosna chce  używać przy twarzy tych niedobrych dla niej kolorów, warto przełamać je np. twarzową apaszką.

A jeśli podejrzewasz, że jesteś Jasną Wiosną, zapraszam na analizę kolorystyczną.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Inspiracje odzieżowe dla jasnej wiosny znajdziesz tu 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…w dawnych czasach taki kolor skóry jak u jasnej wiosny był wyznacznikiem klasy społecznej. Elegancka kobieta musiała być blada i chronić swoją skórę przed słońcem.

 

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment