Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Jasna wiosna wieczorowo

Wizerunek wieczorowy kojarzy się przede wszystkim z elegancją,  ciemnymi kolorami i biżuterią. Jak w takim razie dopasować strój wieczorowy kolorystycznie do delikatnej urody jasnej wiosny? Zapraszam do lektury pierwszego z cyklu wpisów o wizerunku wieczorowym harmonijnym z typem urody.

Biżuteria jasnej wiosny

Wielkość i ciężkość biżuterii dopasowujemy do typu urody oraz typu sylwetki. Jak już wiesz z poprzednich wpisów jasna wiosna to najdelikatniejszy typ urody w ogóle oraz najdelikatniejszy ciepły typ urody, więc jej biżuteria noszona koło twarzy powinna być utrzymana w jasnych kolorach, wybranych z palety kolorów. Kruszcem jasnej wiosny jest delikatne jasne złoto, a kamieniami miedzy innymi bursztyn, koral, turkus, agat w jaśniejszych odcieniach. Biżuteria jasnej wiosny powinna być raczej delikatna, aby nie przytłoczyć jej urody jednak Panie jasne wiosny o mocniejszej budowie mogą sobie pozwolić na nieco cięższą biżuterię. Najważniejsze, aby znaleźć tzw. złoty środek.

 

Strój wieczorowy jasnej wiosny

Pani jasna wiosna na wieczorne wyjście ma całkiem sporo możliwości. Pięknie będzie się prezentować w sukniach o barwach złota, oliwki, turkusu, korala, ciepłego błękitu i różu. Jak wiadomo suknie wieczorowe czy koktajlowe mogą być z wzorzystych tkanin więc doły tych sukni można wybierać w ciemnych barwach, które w niczym nie zaszkodzą urodzie Pani jasnej wiosny. Do tego dopasowane kolorystycznie buty, torebka wieczorowa oraz biżuteria. Całości dopełni makijaż w kolorach odpowiednich do urody jasnej wiosny lecz wykonany połyskującymi lub brokatowymi cieniami do powiek oraz szminkami.

 

Pan jasna wiosna ma nieco mniejszy wybór, ponieważ wieczorowy strój to jednak ciemny garnitur lub smoking, ale… garnitur nie musi być czarny, może być grafitowy, w przygaszonym odcieniu fioletu lub burgunda oraz ciemnogranatowy. Stylizację uzupełnia biała koszula oraz dodatki w postaci krawatów, muszek i spinek do mankietów oraz poszetki, które kolorystycznie dopasowujemy do typu urody. Natomiast jeśli dress code wymaga smokingu z czarną muszką warto dołożyć do niego białą kamizelkę, która doda jasności stylizacji. Pan jasna wiosna natomiast może zaszaleć kolorystycznie, jeśli impreza nie wymaga bardzo formalnego ubioru. Jednak podstawą wieczorowego wizerunku jest elegancja i nie należy o tym zapominać.

Jeżeli potrzebujesz porady i pomocy w skompletowaniu wieczorowego jaki innego stroju zapraszam na konsultację  z analizą kolorystyczną oraz sylwetki, a także na zakupy w wersji stacjonarnej lub online. Usługi dostępne są zarówno dla Pań jak i PanówPaniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

Umów się na konsultację

 

Zobacz kolorowe inspiracje wieczorowe dla jasnej wiosny

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
…mimo, że jedną z podstaw wizerunku wieczorowego mężczyzny jest biała koszula, w wypadku mniej formalnych imprez możemy zamienić ją na kolorową? 

 

No Comments

Post a Comment