Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Jasne lato (Light Summer) – analiza kolorystyczna

Wszyscy lubimy lato i wakacje. Szum morza, świecące słońce i lekki wietrzyk lub bryza, która sprawia, że czujemy lekki powiew chłodu na skórze. I właśnie takie lekko chłodne jest nasze jasne lato – najdelikatniejszy chłodny typ urody. Co ma w sobie charakterystycznego i jak wygląda? Przekonajmy się.

Jak wygląda jasne lato?

kolory jasnego lata - light summer

 

Włosy jasnego lata  są w kolorze  platynowego blondu lub mają srebrne nuty, są niebyt grube, ale się nie puszą ani nie elektryzują. Jasne lato siwieje na srebrzysto, podobnie jak wszystkie chłodne typy urody. Włosy jasnego lata przywodzą na myśl skandynawską urodę.

Oczy jasnego lata są czyste, jasne, w kolorze niebieskim lub zielonym. Czasem te oczy mogą mieć lekko szary odcień, ale również taka tęczówka jest czysta i w zdecydowanym kolorze.

Skóra jasnego lata jest porcelanowa i delikatna, bez przebarwień, w kolorze jasnoróżowym lub szaroróżowym. Rzadziej spotkamy u jasnego lata skórę w odcieniu beżu; zazwyczaj jest on pomieszany z szarością. Jasne lato opala się ładnie, na brzoskwiniowo lub beżowo-brązowo. Wygląda wtedy jak muśnięte słońcem.

Jakimi kolorami jasne lato powinno otaczać swoją twarz?

Kolory twarzowe dla jasnego lata to chłodne pastele. Przede wszystkim błękit, róż, morska zieleń, turkusy oraz jaśniejsze odcienie szarości. Jeśli jasne lato chce używać przy twarzy koloru żółtego, niech to będzie cytrynowy, a zielony bardziej limonkowy.

A jakich kolorów jasne lato powinno unikać?

Kolory ciemne i ciepłe są dla jasnego lata nietwarzowe, bo przytłaczają jego delikatną twarz. Dlatego jeśli jasne lato lubi nosić takie kolory, powinno odsunąć je od twarzy.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

znane osoby w typie jasnego lata

To między innymi widoczni na zdjęciach: Michelle Williams, Naomi Watts, Alison Sweeney, David Beckham, Charlie Hunnam i Tom Felton.

A Ty? Jakim jesteś typem urody? Jeśli chcesz się o tym przekonać i dowiedzieć więcej, zapraszam Cię na analizę kolorystyczną.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

A inspiracje odzieżowe dla jasnego lata znajdziesz tutaj 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…mimo że to chłodny typ urody, jasne lato może czasem „pożyczyć” sobie jakiś kolor z palety jasnej wiosny. Są bowiem typami siostrzanymi. Więcej o typach siostrzanych niebawem w osobnym wpisie.

Źródła zdjęć:

https://www.elle.com/uk

https://i.pinimg.com/

https://www.iceposter.com/

https://www.filmweb.pl/

https://menshaircuts.com/

No Comments

Post a Comment