Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Kalendarz typów urody

Jeśli uważnie śledzisz moje wpisy na temat typów urody wiesz, że każdy z nich można porównać do określonego czasu w cyklu przyrody i jej pór roku. Ale to nie wszystko. Każdy z typów urody można przyporządkować do konkretnego miesiąca i tym samym stworzyć kalendarz. W dzisiejszym wpisie chcę podzielić się z Wami tym pomysłem. Jak poszczególne typy urody pasują do miesięcy w kalendarzu? Zapraszam do lektury 🙂

Styczeń

Zaczyna się nowy rok, robimy sobie noworoczne postanowienia, a przyroda funduje nam dłuższy dzień po grudniowych ciemnościach oraz słońce, śnieg i mróz. To wszystko sprawia, że świat otulony jest białą pierzyną, a na jej tle każdy kolor jest czysty i mocny. Wszystkie te zimowe barwy w analizie kolorystycznej odnosimy do typu urody czystej zimy (clear winter), który także jest bardzo wyrazisty i kontrastowy.

Więcej o czystej zimie przeczytasz tutaj

Luty

Luty jest często mroźny i z mniejszą ilością słońca. Mróz rysuje wzory na szybach, stawy i jeziora, a czasem i rzeki skute są lodem, niebo zaś jest koloru kobaltowego lub szarego błękitu. Kolory lutego są chłodne tak jak i kolory palety chłodnej zimy (cool winter).

Więcej o chłodnej zimie  tutaj

Marzec

Marzec to przedwiośnie. Powoli przyroda budzi się do życia, przebiśniegi wystawiają kwiaty spod śniegowej pierzyny. Wszystko jest delikatne i jakby rozmyte. Przedwiośnie ze swoją nieśmiałością idealnie obrazuje typ jasnej wiosny (light spring).

Więcej o jasnej wiośnie dowiesz się klikając tutaj

Kwiecień

Kwiecień daje nam wiosnę w pełnym rozkwicie. Łąki i ogrody mienią się feerią barw. Jest kolorowo i kontrastowo, a przy tym słonecznie i coraz cieplej. W analizie kolorystycznej to odnośnik typu czystej wiosny (clear spring), intensywnego i ciepłego typu urody.

O czystej wiośnie więcej tutaj

Maj

Maj jest przedsionkiem lata. Temperatury czasem osiągają prawie 30 stopni. To znak, że mamy do czynienia z ciepłą wiosną i tak nazywamy majowy typ urody. Ciepła wiosna (warm spring) zachwyca swoją paletą ciepłych kolorów.

Wpisy o ciepłej wiośnie znajdziesz na blogu tutaj

Czerwiec

Lato jeszcze trochę nieśmiałe, ale nadchodzi czas wakacji, plażowania i innych letnich przyjemności. I choć lato kojarzy się z ciepłem to w analizie kolorystycznej lato to chłodne typy urody. Czerwiec możemy odnieść do najdelikatniejszego z nich jasnego lata (light summer).

Więcej o jasnym lecie dowiesz się tutaj

Lipiec

Choć bywa gorący, jednak można się w nim spotkać z letnią burzą, która jest gwałtowna, a kolory na tle burzowego nieba są ostre i chłodne. Tak samo jest, gdy patrzysz na letni zachód słońca. No, a lato nad naszym rodzimym Bałtykiem też czasem częstuje nas chłodnymi dniami. Chłodne lato (cool summer) to najbardziej wyrazisty letni typ urody i do lipca pasuje jak ulał.

Chłodne lato ma wpisy na blogu tutaj

Sierpień

Sierpniowe lato mimo, że ciepłe i piękne, to jednak jego nieco mgliste poranki i trochę chłodne wieczory zwiastują powolne skradanie się jesieni. Sierpień to także babie lato, gdy kolory roślinności są głębsze i nieco przygaszone. Zgaszone lato (soft summer) to idealny obraz tego miesiąca w analizie kolorystycznej

O zgaszonym lecie więcej przeczytasz tutaj

Wrzesień

Jeszcze jest całkiem ciepło, bo lato nie chce się z nami rozstać, ale liście pomału zaczynają zmieniać kolory na te jesienne. Ponad polami snują się jesienne mgły i dym z ognisk. Zgaszone lato przechodzi w delikatną i troszkę rozmytą zgaszoną jesień (soft autumn). To najdelikatniejszy z jesiennych typów urody.

Zgaszoną jesień opisałam tutaj

Październik

To czas kiedy jesień potrafi zachwycić nas ciepłą feerią barw drzew i krzewów. Świecące na błękitnym niebie słońce powoduje cudowną grę kolorów. Mamy i w przyrodzie i analizie kolorystycznej do czynienia z ciepłą jesienią (warm autumn).

Więcej o ciepłej jesieni tutaj

Listopad

Listopad ma dla nas w prezencie deszcz, mało słońca i szybko zapadający zmrok. Liście opadają z drzew, a my otulamy się ciepłymi swetrami i grzejemy przy kominku. Listopadowe wieczory i noce bywają tajemnicze choć ciemne i idealnie pasują do typu ciemnej jesieni (dark autumn) zwanej także jesienią głęboką (deep autumn).

A więcej o ciemnej jesieni tutaj

Grudzień

Grudzień to długie noce i krótkie dni. Ciemno, zimno, ale i pięknie. Bo zimowa noc z iskrzącym śniegiem i wizją Bożego Narodzenia to jedna z najpiękniejszych chwil roku. W analizie kolorystycznej grudniowa ciemność to typ ciemnej zimy (dark winter), zwanej także zimą głęboką (deep winter).

Opis ciemnej zimy znajdziesz tutaj

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakim typem urody jesteś, zapraszam analizę kolorystyczną

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Możesz także podarować analizę kolorystyczną i nie tylko w prezencie zaglądając do Kramu z prezentami

 

Do zobaczenia 🙂

No Comments

Post a Comment