Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Kalendarz 2023 – pory roku, a typy urody

Jeśli uważnie śledzisz moje wpisy na temat typów urody wiesz, że każdy z nich można porównać do określonego czasu w cyklu przyrody i jej pór roku. Ale to nie wszystko. Każdy z typów urody można przyporządkować do konkretnego miesiąca i tym samym stworzyć kalendarz. W dzisiejszym wpisie chcę podzielić się z Wami tym pomysłem jak i możliwością zamówienia takiego kalendarza.

Jak poszczególne typy urody pasują do miesięcy w kalendarzu i jak będzie on wyglądał? Zapraszam do lektury 🙂

Styczeń

Zaczyna się nowy rok, robimy sobie noworoczne postanowienia, a przyroda funduje nam dłuższy dzień po grudniowych ciemnościach oraz słońce, śnieg i mróz. To wszystko sprawia, że świat otulony jest białą pierzyną, a na jej tle każdy kolor jest czysty i mocny. Wszystkie te zimowe barwy w analizie kolorystycznej odnosimy do typu urody czystej zimy (clear winter), który także jest bardzo wyrazisty i kontrastowy.

Więcej o czystej zimie przeczytasz tu: https://lexadesign.pl/tag/czysta-zima/

Luty

Luty jest często mroźny i z mniejszą ilością słońca. Mróz rysuje wzory na szybach, stawy i jeziora, a czasem i rzeki skute są lodem, niebo zaś jest koloru kobaltowego lub szarego błękitu. Kolory lutego są chłodne tak jak i kolory palety chłodnej zimy (cool winter).

Więcej o chłodnej zimie pod linkiem : https://lexadesign.pl/tag/chlodna-zima/

Marzec

Marzec to przedwiośnie. Powoli przyroda budzi się do życia, przebiśniegi wystawiają kwiaty spod śniegowej pierzyny. Wszystko jest delikatne i jakby rozmyte. Przedwiośnie ze swoją nieśmiałością idealnie obrazuje typ jasnej wiosny (light spring).

Więcej o jasnej wiośnie dowiesz się klikając w link:

https://lexadesign.pl/tag/jasna-wiosna/

Kwiecień

Kwiecień daje nam wiosnę w pełnym rozkwicie. Łąki i ogrody mienią się feerią barw. Jest kolorowo i kontrastowo, a przy tym słonecznie i coraz cieplej. W analizie kolorystycznej to odnośnik typu czystej wiosny (clear spring), intensywnego i ciepłego typu urody.

O czystej wiośnie wpis pod linkiem:

https://lexadesign.pl/tag/czysta-wiosna/

Maj

Maj jest przedsionkiem lata. Temperatury czasem osiągają prawie 30 stopni. To znak, że mamy do czynienia z ciepłą wiosną i tak nazywamy majowy typ urody. Ciepła wiosna (warm spring) zachwyca swoją paletą ciepłych kolorów.

Wpisy o ciepłej wiośnie znajdziesz na blogu tu

https://lexadesign.pl/tag/ciepla-wiosna/

Czerwiec

Lato jeszcze trochę nieśmiałe, ale nadchodzi czas wakacji, plażowania i innych letnich przyjemności. I choć lato kojarzy się z ciepłem to w analizie kolorystycznej lato to chłodne typy urody. Czerwiec możemy odnieść do najdelikatniejszego z nich jasnego lata (light summer).

Więcej o jasnym lecie dowiesz się w linkach do wpisu:

https://lexadesign.pl/tag/jasne-lato/

Lipiec

Choć bywa gorący, jednak można się w nim spotkać z letnią burzą, która jest gwałtowna, a kolory na tle burzowego nieba są ostre i chłodne. Tak samo jest, gdy patrzysz na letni zachód słońca. No, a lato nad naszym rodzimym Bałtykiem też czasem częstuje nas chłodnymi dniami. Chłodne lato (cool summer) to najbardziej wyrazisty letni typ urody i do lipca pasuje jak ulał.

Chłodne lato ma wpisy na blogu w tym miejscu:

https://lexadesign.pl/tag/chlodne-lato/

Sierpień

Sierpniowe lato mimo, że ciepłe i piękne, to jednak jego nieco mgliste poranki i trochę chłodne wieczory zwiastują powolne skradanie się jesieni. Sierpień to także babie lato, gdy kolory roślinności są głębsze i nieco przygaszone. Zgaszone lato (soft summer) to idealny obraz tego miesiąca w analizie kolorystycznej

O zgaszonym lecie więcej przeczytasz tu:

https://lexadesign.pl/tag/zgaszone-lato/

Wrzesień

Jeszcze jest całkiem ciepło, bo lato nie chce się z nami rozstać, ale liście pomału zaczynają zmieniać kolory na te jesienne. Ponad polami snują się jesienne mgły i dym z ognisk. Zgaszone lato przechodzi w delikatną i troszkę rozmytą zgaszoną jesień (soft autumn). To najdelikatniejszy z jesiennych typów urody.

Zgaszoną jesień opisałam we wpisach:

https://lexadesign.pl/tag/zgaszona-jesien/

Październik

To czas kiedy jesień potrafi zachwycić nas ciepłą feerią barw drzew i krzewów. Świecące na błękitnym niebie słońce powoduje cudowną grę kolorów. Mamy i w przyrodzie i analizie kolorystycznej do czynienia z ciepłą jesienią (warm autumn).

Więcej o ciepłej jesieni we wpisach:

https://lexadesign.pl/tag/ciepla-jesien/

Listopad

Listopad ma dla nas w prezencie deszcz, mało słońca i szybko zapadający zmrok. Liście opadają z drzew, a my otulamy się ciepłymi swetrami i grzejemy przy kominku. Listopadowe wieczory i noce bywają tajemnicze choć ciemne i idealnie pasują do typu ciemnej jesieni (dark autumn) zwanej także jesienią głęboką (deep autumn).

A więcej o ciemnej jesieni w tym wpisie:

https://lexadesign.pl/tag/ciemna-jesien/

Grudzień

Grudzień to długie noce i krótkie dni. Ciemno, zimno, ale i pięknie. Bo zimowa noc z iskrzącym śniegiem i wizją Bożego Narodzenia to jedna z najpiękniejszych chwil roku. W analizie kolorystycznej grudniowa ciemność to typ ciemnej zimy (dark winter), zwanej także zimą głęboką (deep winter).

Opis ciemnej zimy znajdziesz tu:

https://lexadesign.pl/tag/ciemna-zima/

Kalendarz typów urody

I tak docieramy do końca roku i wszystko zaczyna się od nowa. Ten odwieczny cykl jest tak piękny, a jego związek z urodą tak ścisły, że łącząc jedno z drugim ponownie zaprojektowałam kalendarz typów urody tym razem na 2023 rok. Mam nadzieję, że patrząc na niego będziesz zachwycać się kolorami przyrody i palet 12 typów urody. Jak będzie on prezentuje grafika

Jak możesz zamówić kalendarz?

Cena formatu A3 – 55 zł

Cena formatu A4 – 45 zł

Ceny nie zawierają opłat za dostarczenie:

  • Odbiór osobisty na terenie Mikołowa – 0 zł
  • Paczkomat Inpost – 14 zł
  • Kurier Inpost – 18 zł

A jeśli zapragniesz dowiedzieć się jakim Ty jesteś typem urody umów się na analizę kolorystyczną stacjonarną lub w wersji online 

Do zobaczenia 🙂

Możesz także podarować analizę kolorystyczną i nie tylko w prezencie zaglądając na Bożonarodzeniowy Kramik Prezentowy, gdzie znajdziesz nieco pomysłów na podarunki

 

No Comments

Post a Comment