Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Koordynacja dnia ślubu krok po kroku

Wiele par organizując swój ślub i wesele nie korzysta z usług firm weddingowych, lecz robią to sami lub z pomocą rodziny czy przyjaciół. Jednak, gdy zbliża się ten najważniejszy w życiu dzień zaczynają się zastanawiać:

Czy aby o niczym nie zapomnieli ?

Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?

A co jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego?

Aby dzień ślubu był wolny od tych problemów i został przez Parę Młodą zapamiętany jako szczęśliwy i bezproblemowy, warto pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalnego koordynatora ślubu i wesela. Jest to osoba, która przejmie pieczę nad całością, a Para Młoda wraz z gośćmi będą myśleć wyłącznie o dobrej zabawie.

Jak wygląda moja usługa koordynacji ślubu krok po kroku?

Pierwsze spotkanie powinno odbyć się najpóźniej 2 tygodnie przed ślubem. To już ostatnia chwila, żeby uzgodnić wszystkie szczegóły. Podczas spotkania wspólnie tworzymy szczegółowy scenariusz dnia ślubu i wesela, uwzględniający wszystko, co ma się zdarzyć począwszy od budzenia Pary Młodej, a na rozliczeniach (według życzenia PM) skończywszy. Zapisuję również wszystkie kontakty do podwykonawców, aby móc się z nimi porozumieć i potwierdzić wszystko co dotyczy tego dnia. Podpisujemy i zadatkujemy umowę.

W tygodniu przed ślubem potwierdzam udział wszystkich podwykonawców, sprawdzam czy wszystko jest gotowe do wielkiego dnia. Jadę na miejsce zaślubin oraz przyjęcia weselnego, aby zorientować się jak ma wyglądać uroczystość. Para Młoda towarzyszy mi lub nie – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

W dniu ślubu sprawdzam czy Para Młoda wstała i po kolei realizujemy punkty scenariusza, takie jak, wizyta u fryzjera, wizażystki, ostatnie przygotowania. Kontroluję czy usługodawcy zatrudnieni do poszczególnych usług są na czas i nic nie wymyka się spod kontroli. Na życzenie asystuję Pannie Młodej w ubieraniu, ale nie jest to regułą, gdyż czasami chce ona tę czynność wykonać wraz z mamą lub siostrami.  Jako stylistka ślubna pomagam na życzenie w dopracowaniu wizerunku ślubnego najbliższych Pary ,obecnych w domu. Gdy do Panny Młodej przybywa Pan Młody ja udaję się na miejsce ślubu, aby sprawdzić czy jest ono przygotowane do ceremonii.

 

Sprawdzam, czy wszyscy są na swoich posterunkach i oczekujemy na Parę oraz gości. Ustawiam orszak ślubny i czuwam, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Gdy rozpoczyna się ceremonia, udaję się na miejsce przyjęcia weselnego. Jeżeli jest ono mocno oddalone od miejsca zaślubin, zatrudniam drugiego koordynatora, aby czuwał na miejscu zanim dojadę. Tam kontroluję wszystko jak poprzednio i czekamy na przyjazd Państwa Młodych i Gości.

Na weselu zostaję tak długo jak życzą sobie Młodzi lub Rodzice. Czasem jest to całe przyjęcie, a czasem krótszy termin. Zawsze jednak pilnuję, aby wszystko szło zgodnie z planem i życzeniami Państwa Młodych.

A gdy coś nie pójdzie zgodnie z planem?

Chociaż wydaje się nam, że rozplanowaliśmy wszystko w najdrobniejszych szczegółach, życie potrafi napisać swój scenariusz. W razie jakiegokolwiek wypadku pomagam rozwiązać problem czy to ściągając zastępczego podwykonawcę, czy np. podszywając oberwaną sukienkę….Koordynator ślubu po prostu jest po to, aby „gasić pożary”.

Zamów usługę koordynacji dnia ślubu i wesela

Zobacz pełną ofertę konsultantki i stylistki ślubnej 

Polecam również moje usługi mistrzyni ceremonii ślubnych

 

 

No Comments

Post a Comment