Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż chłodnej zimy

Pani chłodna zima ma urodę Królowej Śniegu. Wszystko jest w niej chłodne, począwszy od ciemnych włosów, poprzez czarne, szare lub ciemnofiołkowe oczy, które przykuwają wzrok na tle delikatnej bladej twarzy często o kredowym lub różowawo-fiołkowym odcieniu.

Jak dobrać do takiej urody makijaż? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć razem z Magdą Stanulą wizażystką.

Jakie kolory makijażu są korzystne dla chłodnej zimy?

W palecie chłodnej zimy królują wyłącznie chłodne barwy. Paletka cieni to szarości, czekoladowe brązy, chłodne beże, jak i odcienie błękitu i fioletu. Sprawdzi się także chłodna zieleń. Pudry i róże w delikatnych odcieniach tego ostatniego, a pomadki oprócz chłodnych odcieni jaśniejszego różu w kolorze fuksji, malinowej czerwieni. Podobnie jak u czystej zimy u chłodnej jako szminka sprawdzi się kolor roku 2023 czyli Viva Magenta.

Jakich kolorów chłodna zima powinna unikać w makijażu?

Ciepłych i rozmytych. Nie będą pasować do jej delikatnej twarzy i sprawią, że stanie się ona szarawa i przygaszona

Jak wygląda makijaż chłodnej zimy?

Podobnie jak przy urodzie czystej zimy, w makijażu zimy chłodnej, ważny jest doskonale dobrany podkład. Może być to wyzwaniem, ponieważ skóra chłodnej zimy jest jasna, czasem wręcz przezroczysta, pozostająca w sporym kontraście z ciemnymi oczami i włosami. Rozwiązaniem tego kłopotu, który z doświadczenia wiem że jest częsty, może być użycie tzw. rozjaśniacza do podkładu. Są to specjalne produkty, które dodajemy w minimalnej ilości do naszego podkładu, aby uzyskać idealnie dopasowany do naszej twarzy jasny odcień. Przy urodzie chłodnej zimy często występują zasinienia pod oczami, bądź widoczne żyłki na cienkiej i delikatnej skórze. Niestety użycie bardzo jasnego podkładu nie rozwiąże tego problemu, a wręcz spowoduje ze problem zasinienia będzie jeszcze bardziej widoczny. Warto wtedy nałożyć korektor w odcieniu żółtym, a na niego dopiero nałożyć podkład w odcieniu naszej skóry i rozprowadzić go wilgotną gąbeczką, co spowoduje że produkty doskonale się ze sobą połączą i zniwelują zasinienia. Chłodna zima pięknie ożywi twarz różem do policzków w odpowiednich odcieniach, co nada jej zdrowego wyglądu. Na oczach będą zawsze pięknie wyglądać mocno i dokładnie wytuszowane rzęsy. Kolory cieni harmonijnie dopasowane do koloru tęczówki podkreślą ich urodę jeszcze bardziej.

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na makijaż dla chłodnej zimy

A więcej inspiracji zobaczysz klikając w obrazek poniżej

 

Nadal działa Kram z prezentami gdzie możesz zakupić bony i vouchery podarunkowe na różne okazje.

Zapraszam Cię także na analizę kolorystyczną, która odpowie na pytania o odpowiednie dla Ciebie kolory makijażu i strojów. Dostępna jest ona w wersji stacjonarnej oraz online. Szczegóły znajdziesz w zakładce analiza kolorystyczna

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu zerknij na jej stronę internetową.

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty makijażu klikając pasek poniżej

Serdecznie zapraszamy

No Comments

Post a Comment