Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż ciemnej zimy

Ciemna zima to uroda egzotyczna i piękna. Panie ciemne zimy mają ciemne oczy i włosy, natomiast kolory skóry mamy tu bardzo różne, gdyż wśród przedstawicielek tego typu urody znajdziemy Hinduski, Arabki, Meksykanki, Chinki, Japonki, Koreanki i jeszcze kilka innych. Jaki w takim razie makijaż można zaproponować ciemnej zimie. Razem z Magdą postaramy się przybliżyć ten temat.

Jakie kolory makijażu są korzystne dla ciemnej zimy?

Ciemna zima to typ urody, któremu w zasadzie pasują wszystkie kolory. Jednak w makijażu dobrze, aby zaznaczała swoją urodę mocniejszymi barwami. Sprawdzą się u niej czerwone, bordowe i ciemnoróżowe pomadki, cienie do powiek najbardziej w kolorach brązów, ale sprawdzą się również niebieskie, fioletowe i zielone. Podkłady fluidy najlepiej dobierać  jak najbardziej zbliżone do koloru skóry, a róże w odcieniach od beżowych aż do różowych w zależności od barwy skóry. Tusze do rzęs czarne, ale jeśli ciemna zima chce zaszaleć może używać także kolorowych.

Jakich kolorów ciemna zima powinna unikać w makijażu?

Mimo, że ciemnej zimie we wszystkim ładnie lepiej prezentuje się ona w mocniejszych barwach, ale i te jaśniejsze można w jej makijażu wykorzystać

Jakie techniki makijażu warto stosować u ciemnej zimy?

W makijażu możemy zaszaleć z podkreśleniem oka. Bardzo dobrze sprawdza się trik rozjaśniania wewnętrznego kącika oka, poprzez akcent rozświetlenia go, natomiast zewnętrzny kącik wyciągamy cieniem ciemniejszym.  Na wewnętrznej linii wodnej oka możemy pozwolić sobie na linie namalowana kredka brązowa lub czarną. nie obawiając się efektu jego zmniejszenia, dyż oczy ciemnej zimy są zazwyczaj duże i wyraziste. Na górnej powiece wzdłuż linii rzęs sprawdzi się również kreska namalowana kredką lub eyelinerem. Ciemna zima może pokusić się o efekt rozdmuchanej kreski jeśli rozetrze się cieniem linię namalowana kredka. Dodatkowo mocno wytuszowane rzęsy wyglądać będą bardzo efektownie i podkreślą naturalne piękno tego typu urody. U ciemnej zimy sprawdzą się również mocniej pomalowane usta, które zazwyczaj są pełne i aż proszą się o podkreślenie ich czerwonym kolorem. Pamiętajmy jednak o tym, aby zachować umiar i jeśli decydujemy się na mocne podkreślenie oka to usta zachowajmy w neutralnych barwach i na odwrót czyli jest chcemy zaakcentować usta to oko niech zostanie podkreślone w naturalny sposób.

Poniżej znajdziesz kilka przykładów na makijaż dla ciemnej zimy

A więcej inspiracji zobaczysz tu

 

 

 

 

 

W lektury wpisów z kategorii makijaż i pielęgnacja możesz dowiedzieć się jak pielęgnować różne rodzaje cery, więc zachęcamy wraz Magdą do lektury.

W grudniu działa również nasz Kram z prezentowy, gdzie możesz zakupić bony i vouchery podarunkowe idealne pod choinkę.

Zobacz także  Kolorowy Kalendarz Adwentowy 2022,

Zapraszam Cię także na analiza kolorystyczną, która odpowie na pytania o odpowiednie dla Ciebie kolory makijażu i strojów. Dostępna jest ona w wersji stacjonarnej oraz online.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu zerknij na jej stronę internetową.

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty makijażu klikając pasek poniżej

Serdecznie zapraszamy

No Comments

Post a Comment