Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż ciepłej wiosny

Ciepła wiosna to piękne blondynki z rudawym poblaskiem na włosach, jak również kobiety z jasnorudymi włosami. Inne cechy ich twarzy to oczy w ciepłych barwach zieleni mchu, błękitu lub bursztynu oraz dość delikatna skóra nierzadko usiana piegami. Jak zatem może wyglądać makijaż ciepłej wiosny? Zobaczmy.

 

Jakie są twarzowe kolory makijażu ciepłej wiosny?

Jak może pamiętasz z pierwszego wpisu na temat palety ciepłej wiosny, twarzowe są dla niej wyłącznie ciepłe kolory. Dlatego warto, aby takie znalazły się w jej kosmetyczce. Jej oczy  będą bardzo dobrze wyglądać w oprawie zielonych cieni w barwach mchu oraz morskiej oraz delikatnych brązach i beżach. Sprawdzą się również błękity i fiolety o ciepłych czy zgaszonych tonach. Tonacje beżu, koralu i pudowego różu będą znakomicie komponować się tak z cerą ciepłej wiosny jak i jako kolory jej szminek. Wieczorem pięknie jej usta będą wyglądać w kolorze ciepłej czerwieni. Jeśli chodzi o brwi i rzęsy to bardzo dobrze sprawdzą się ciepłe brązy, nie za ciemne.

Jakich kolorów ciepła wiosna powinna unikać w makijażu?

Niedobre i nietwarzowe będą kolory zimne. Zwyczajnie pogryzą się z mocno ciepłym zabarwieniem skóry twarzy i włosów ciepłej wiosny . Nie polecam również tuszowania rzęs i przyciemniania brwi czarnym kolorem.

Zerknij zatem na propozycje kolorystyki makijażu dla ciepłej wiosny

Jak wygląda pielęgnacja twarzy ciepłej wiosny?

Ponieważ cera ciepłej wiosny jest dość delikatna, jak najbardziej sprawdzą się u niej kosmetyki do tego typu skóry. Mocno nawilżające kremy o lekkiej konsystencji oraz serum doda jej skórze blasku i witalności. Podobnie jak w przypadku innych wiosennych typów urody w makijażu sprawdzą się kosmetyki mineralne i ultralekkie podkłady i fluidy. Więcej na temat cery delikatnej przeczytasz w osobnym wpisie.

A co z piegami?

Dobranie podkładu dla skóry z piegami często jest wyzwaniem. Normalnie jego odcień dobiera się do koloru cery, ale gdy na twarzy są piegi, trzeba wybrać wypośrodkowany kolor podkładu, mniej więcej w połowie palety między piegami a skórą. Przykładowo, przy alabastrowej cerze i piegach w kolorze orzechów laskowych, zamiast bardzo jasnego podkładu lepiej będzie wybrać nieco mocniejszy ton. Zdarzają się cery, gdzie piegi występują nawet na ustach. Wtedy warto użyć konturówki, która po pierwsze uwydatni kształt ust, po drugie przedłuży trwałość pomadki, a po trzecie i często najważniejsze dla posiadaczek piegów, doskonale je zakamufluje. Więcej o cerze z piegami i nie tylko, przeczytasz w artykule o pielęgnacji cery z przebarwieniami.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są Twoje twarzowe kolory ubioru oraz makijażu, zapraszam Cię na analizę kolorystyczną. Dostępna jest ona w wersji stacjonarnej oraz online.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Więcej inspiracji znajdziesz tu 👇

 

 

 

 

 

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu zerknij na jej stronę internetową.

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty makijażu klikając pasek poniżej

 

No Comments

Post a Comment