Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż jasnego lata

Jasne lato to kobiety z platynowymi blond włosami w typie skandynawskim. Ich skóra jest delikatna i jasna w różowawych odcieniach. Czasami mają tendencje do sińców pod oczami. Oczy jasnego lata są w chłodnych odcieniach błękitu, szarości i zieleni. Jak zatem wygląda makijaż oraz pielęgnacja skóry jasnego lata?

 

 

Jakie kolory makijażu są twarzowe dla jasnego lata?

Przede wszystkim są to jasne chłodne pastele. Cienie do powiek to delikatne odcienie szarości, błękitu i zieleni. Jeśli nie ma tendencji do sińców pod oczami sprawdzi się kolor fiołkowy i lawendowy. Kolory pudrów i podkładów, to chłodny róż rzadziej chłodny beż. Jasne lato ma delikatne brwi często w kolorze włosów. Aby je przyciemnić, dobrze jest użyć nie za mocnych odcieni szarości, aby brwi nie dominowały w makijażu oka. No i usta. Szminki jasnego lata to róż w odcieniach od jaśniutkiego aż do fuksji i malinowej czerwieni. Wszystko zależy od tego, z jakim typem makijażu mamy do czynienia.

 

 

Jakich kolorów jasne lato powinna unikać w makijażu?

Jasne lato powinno wystrzegać się kolorów ciemnych, które przytłoczą jego twarz, w tym czarnych brwi i rzęs oraz ostrych kolorów szminek i cieni do oczu.

Poniżej kilka inspiracji makijażowych dla jasnego lata

Zapraszam Cię na analizę kolorystyczną, która odpowie na pytania o odpowiednie dla Ciebie kolory makijażu oraz strojów

Dostępna jest ona w wersji stacjonarnej oraz online. Szczegóły znajdziesz w zakładce analiza kolorystyczna

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Więcej inpiracji makijażowych i nie tylko zobaczysz tu

 

 

Jak wygląda pielęgnacja twarzy jasnego lata?

Cera jasnego lata podobnie jak wszystkich wiosennych typów jest delikatna, więc wszystkie zasady pielęgnacji takiej cery mają u niego zastosowanie. Ultralekkie kremy, żele i podkłady oraz delikatne kosmetyki do pielęgnacji i demakijażu powinny znaleźć się w kosmetyczce jasnego lata. Więcej o pielęgnacji delikatnej cery przeczytasz w osobnym wpisie na ten temat. Jak już wspominałam niektóre jasne lata mają tendencje do sińców pod oczami. Mogą je zniwelować żółtym korektorem pod oczy oraz delikatnym podkładem. Jednak kosmetyki te należy stosować ostrożnie i z wyczuciem, aby zbytnio nie obciążyć delikatnej skóry. Informacje na temat jak to robić znajdziesz w artykule o cerze z przebarwieniami.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu zerknij na jej stronę internetową.

Możesz także skorzystać z grupowych warsztatów makijażu dziennego – zapisy na kolejny termin już w toku.

Zapisać możesz się wypełniając zgłoszenie 👇

No Comments

Post a Comment