Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Styl Minimalistyczny

Duży efekt przy użyciu małej ilości ubrań – to w skrócie opis stylu minimalistycznego. Jest to styl ubierania się polegający na małej ilości ubrań w szafie, ale pasujących do siebie.

Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny?

Ubrania w tym stylu są z reguły w stonowanych kolorach, czasami posiadają geometryczne wzory. Kroje tych strojów są klasyczne i perfekcyjne, a same ubrania uszyte z wysokogatunkowych tkanin.

Styl minimalistyczny to również bardzo mało dodatków lub ich brak. W zestawach ubrań nie znajdziemy biżuterii, a jeśli już to będzie to cieniutki łańcuszek, lub dyskretne kolczyki. Makijaż, który uzupełnia stylizacje to najczęściej tzw. „no make-up” czyli makijaż prawie niewidoczny.

Jak wygląda szafa w stylu minimalistycznym?

Podstawowy zestaw w szafie minimalistki czy minimalisty to ubrania typu basic czyli stroje bazowe, a zatem w przypadku kobiet może to być granatowa sukienka, szary żakiet, czarne buty, czarne spodnie, biała i niebieska bluzka i granatowa spódnica. Z tych paru sztuk odzieży można wyczarować kilka zestawów strojów jak na rysunku.

W przypadku Panów może to być np. granatowa marynarka, błękitna koszula, biała koszula, szare spodnie, jeansy i czarne buty, z których także można stworzyć kilka zestawów na różne okazje.

Takie tworzenie wielu zestawów z kilku sztuk odzieży nazywamy szafą kapsułowa i jest ona także formą stylu minimalistycznego. Szafę kapsułową można stworzyć z ubrań w różnych stylach, ważne aby wszystkie one do siebie pasowały pod względem kolorów i fasonów. To idealny sposób na porządek w szafie oraz oszczędność finansową przy robieniu zakupów odzieżowych. Jeżeli przyzwyczaisz się do zadawania sobie w sklepie przed zakupem pytania: „do czego będzie mi to pasowało” unikniesz nieprzemyślanych wydatków, kłopotów ze zwrotem towaru, a co najważniejsze porzuconych i nienoszonych ubrań w szafie.

Wiosna sprzyja porządkom w szafie i jest to bardzo dobra okazja, aby spróbować ze swoich ubrań stworzyć szafę kapsułową oraz „katalog szafy” Jak to zrobić samodzielnie opisałam w artykule Przegląd szafy krok po kroku, do lektury którego gorąco Cię zapraszam.

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty poświęcone organizacji szafy

Zgłoszenie dostępne po naciśnieciu banera

 

Jeżeli jednak uważasz, że potrzebna Ci pomoc z organizacją Twojej szafy, lub zakupy ubraniowe są dla Ciebie wyzwaniem lub odwrotnie kupujesz za dużo, chętnie pomogę.

Umów się na przegląd szafy

Umów się na zakupy ze stylistką

Więcej pomysłów na szafy kapsułowe znajdziesz pod linkiem 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… idea szafy kapsułkowej to genialny sposób, aby mądrze spakować się na wakacje? Zabierzesz o wiele mniej rzeczy, a stworzysz wiele ciekawych stylizacji.

No Comments

Post a Comment