Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Moda na kolory 2022

Co roku lub co sezon mamy do czynienia z nowymi trendami modowymi tak w kolorystyce jak i fasonach ubrań. Na początku grudnia każdego Pantone Color Institute ogłasza „Color of the Year” czyli Kolor Roku. W tym roku to kolor Very Peri o którym szrzej przeczytasz w artykule Kolor roku 2022 według Pantone.

A co oprócz Very Peri wyznacza modę na 2022 w tematyce kolorów? To róż, fiolet oraz żółty, zielony oraz beżowy. W tym wpisie kilka słów o każdym z nich.

Różowy

Bardzo często kojarzony z dziećmi i to z dziewczynkami w obecnych czasach wszedł do kanonu strojów codziennych i biznesowych zarówno wśród kobiet jaki mężczyzn. Róż ma swoją ciepłą i chłodną stronę. Ciepłe pudrowe tony polecam ciepłym typom urody, odcienie chłodne zaś typom chłodnym. Panie generalnie w kolorze różowym mogą nosić wszystko; od  spodni i spódnic po sukienki i żakiety. Panowie z reguły ograniczają się do koszul, aczkolwiek i pudrowa marynarka jako letni ubiór jest całkiem dobrym wyborem. Wszystko zależy od upodobań.

 

Fioletowy

To kolor raczej chłodny niż ciepły ale ma swoją ocieploną przygaszoną stronę. Kolor Very Peri to także jego odmiana. Jasne fiolety takie jak liliowy, lawendowy pięknie wyglądają na większości typów urody, ale już te ciemne, niosące ładunek mocy lepiej przy twarzy sprawdzą się u mocniejszych typów kolorystycznych. Chodzi tu oczywiście o ubrania noszone przy twarzy. Fiolet jest również używany w biznesie. Osoby ze skłonnością do sińców pod oczami powinny uważać na fiolet noszony blisko twarzy oraz fioletowe oprawki okularów.

 

Żółty

Słusznie kojarzy się ze słońcem i ciepłem, ale już kolor cytrynowy to jego zimna strona. W tym roku kolor żółty noszony jest często z niebieskim w ramach wspierania Ukrainy. Żółty pięknie komponuje się zarówno w letnich strojach, jak również przynosi ciepło zimą w formie wesołych swetrów czapek czy szali. Zawsze warto pokusić się o żółte stroje, które nieodmiennie będą dodawać wakacyjnej energii, bez względu na porę roku.

Zielony

Podobnie jak róż i żółty zielony ma swoje dwa oblicza. Ten rok, to rok chłonnej limonki. Ale inne zielenie też są modne. Zielony jest kolorem uspokajającym i przywracającym równowagę, a jednocześnie orzeźwiającym. Wszystko zależy od wybranego odcienia. Ciemne głębokie zielenie to już kolory poważne i nie wszystkim typom urody jest w nich do twarzy. Dobierając zielone kolory ważne aby właśnie zwracać uwagę na odcienie tych noszonych przy twarzy, bo niestety mogą one nadać twarzy niezdrowy wygląd. Natomiast znakomicie „ostudzą” skłonną do zaczerwienień cerę naczyniową.

Beżowy

To kolor ciepły, choć niektórzy zaliczają go do barw neutralnych Jest także kolorem bazowym do stylizacji i można go łączyć z wieloma barwami. Dobrze wygląda w połączeniach z innymi ciepłymi kolorami, takimi jak czerwień, zieleń, brąz, pomarańcz, ale również nieźle prezentuje się jego połączenie z ciepłymi błękitami i turkusem. Beż także bardzo dobrze komponuje się z bielą i czernią, szczególnie w obecności kolorowych dodatków i butów.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się które odcienie modnych kolorów są dal Ciebie twarzowe wpadnij na analizę kolorystyczną. Szczegóły znajdziesz w zakładce na stronie

Zapraszam także na praktyczny warsztat, gdzie nauczysz się jak łączyć kolory i wzory

Dowiedz się więcej o warsztacie „Żyj kolorowo”

lub zapisz się klikając w grafikę poniżej

 

A więcej kolorystycznych inspiracji znajdziesz tu

 

 

Czy wiesz, że…
… nawet gdy ulubiony kolor okaże się nie twarzowy, nie musisz z niego rezygnować? Wystarczy przesunąć go na dół i sprawić sobie spodnie czy spódnicę i kłopot z głowy.

 

Do zobaczenia

 

 

 

No Comments

Post a Comment