Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Pielęgnacja męskiej cery czyli co powinna zawierać męska kosmetyczka

Podobnie jak cera kobiet, męska także wymaga uwagi. Codzienna pielęgnacja męskiej twarzy powinna zawierać etap oczyszczania i nawilżenia szczególnie po zabiegu golenia. W tym wpisie Magda Stanula opowie co powinna znaleźć się w męskiej kosmetyczce.

Oczyszczanie twarzy

 

Testosteron sprawia, iż mężczyźni mają więcej gruczołów łojowych, dlatego tak istotne jest dogłębne, codzienne oczyszczanie skóry za pomocą specjalnych żeli. Jednak nie mogą to być bardzo mocne środki, zdecydowanie bez SLS, SLES, by nie przesuszyć skóry, a w efekcie doprowadzić do większej produkcji sebum.

Zbawieniem przy wrastającym zaroście jest peeling. Wykonujemy go maksymalnie 2 razy w tygodniu. Zabieg ten nie tylko zapobiega wrastaniu włosków, ale także pomaga „uwolnić” już wrośnięte.

Golenie twarzy

 

Zasadniczym elementem są tu maszynki do golenia. Mogą być one elektryczne lub jednorazowe, przy czym trzeba mocno zaznaczyć, iż te ostatnie powinny być stosowane tylko raz! Jest to nie tylko siedlisko bakterii, które sprzyjają stanom zapalnym czy zakażeniom. Użyta raz maszynka ma stępione ostrza, dlatego golenie się nią po raz kolejny jest nie tylko trudniejsze, ale na pewno pozostawi więcej podrażnień, a także wrastających włosków. Aby golenie maszynką przebiegało sprawnie używamy pianki do golenia lub żelu i do tego kosmetyku raczej nie trzeba specjalnie przekonywać. Pozwalają one łatwo pozbyć się zarostu pozostawiając gładką skórę, poprzez właściwości zmiękczające włosy. Dzięki temu twarz nie jest również podrażniona. Jeśli zaś do golenia używane są golarki, koniecznością jest jej odkażanie przed i po goleniu. Po zabiegu golenia, wykonanego każdą z tych metod, koniecznie należy twarz przetrzeć płynem po goleniu oraz nawilżyć odpowiednim kremem.

Pielęgnacja zarostu

Panowie mający wąsy czy brodę powinni systematycznie korzystać z wizyt u barbera, który dobierze odpowiednią stylizację zarostu oraz kosmetyki do jego pielęgnacji. Jednak na tym dbałość o zarost się nie kończy. Aby pozostał on w dobrej kondycji i zdobił twarz należy go pielęgnować poleconymi kosmetykami codziennie, nie tylko od święta.

 

Każda męska kosmetyczka podobnie jak damska jest unikalna tak jak unikalny jest każdy człowiek czy kobieta czy mężczyzna. Ale nie powinno w niej zabraknąć kosmetyków codziennego użytku, które stosowane systematycznie sprawią, że każdy mężczyzna będzie czuł się zawsze komfortowo i świeżo.

Jeżeli chcesz skorzystać z usług Magdy lub zrobić prezent w postaci vouchera na jej usługi koniecznie zajrzyj na jej stronę internetową. W swojej ofercie posiada masaż pielęgnacyjno-liftingujacy  Kobido,  z którego mogą również korzystać panowie.

 

 

No Comments

Post a Comment