Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Rodzaje ślubów

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nierzadko przygotowujemy do niego rok lub nawet dłużej. Czasem Pary Młode robią to we własnym zakresie, a czasem korzystają z porad i wiedzy konsultantki ślubnej. Zdarza się również, że zamawiają usługę koordynacji dnia ślubu i wesela, aby w tym ważnym dniu nic nie wymknęło się spod kontroli. W dzisiejszym wpisie dotyczącym tematyki ślubnej chcę napisać parę słów o rodzajach ślubów oraz jak się do nich przygotować.

Ślub cywilny czyli urzędowy

Aby małżeństwo było ważne w oczach prawa jest on niezbędny. Chęć zawarcia ślubu cywilnego należy przedstawić w swoim Urzędzie Stanu Cywilnego oraz wypełnić stosowne dokumenty. W dniu samego ślubu Para Młoda oraz świadkowie muszą mieć przy sobie aktualne dowody tożsamości. Ślubu udzielić może Naczelnik USC lub Włodarz Miasta np. Burmistrz. Ślub cywilny może być udzielony w siedzibie Urzędu lub w każdym miejscu zaproponowanym przez Parę Młodą, jednak o fakcie tym należy zawiadomić w stosownym czasie.

Ślub wyznaniowy czyli kościelny

Zawierany zgodnie z obrządkiem wyznawanej religii. Najczęściej w świątyni, ale niektóre wyznania dopuszczają śluby w plenerze (np. Ewangelicy) lub innych miejscach. W Polsce ślub wyznaniowy powinien być poprzedzony zawarciem związku cywilnego.

Ślub konkordatowy

Połączenie ślubu cywilnego i wyznaniowego. W trakcie ceremonii zostają podpisane dokumenty urzędowe. W różnych kościołach może odbywać się to w inny sposób. W niektórych dokumenty podpisywane są przed ceremonią, najczęściej jednak bezpośrednio po zawarciu związku wyznaniowego. Warto zapytać przed ceremonią, jak będzie ta procedura przebiegać, aby przy składaniu podpisów, uniknąć tzw. „wypinania się” na gości weselnych.

Ślub symboliczny lub humanistyczny

Jest to ślub dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą wziąć ślubu urzędowego lub wyznaniowego, a pragną uroczyście celebrować swój związek i złożyć sobie przysięgę. Ślub symboliczny może być połączony ze ślubem urzędowym. Ślubu symbolicznego lub humanistycznego udziela mistrz ceremonii zwany również celebrantem. A to jak ceremonia będzie wyglądała zależy wyłącznie od tego, czego pragnie Para Młoda.

Drodzy przyszli Państwo Młodzi

Bez względu na to, jaki ślub pragniecie zawrzeć, jestem do Waszej dyspozycji.

Jako konsultantka ślubna i osobista stylistka zadbam, aby ten dzień była dla Was wyjątkowy. Zapraszam do zapoznania się z oferta w organizacji ślubu oraz stylizacji ślubnych i weselnych

Paniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

A jeżeli chcesz zawrzeć ślub symboliczny polecam również moje usługi mistrzyni ceremonii ślubnych

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą

No Comments

Post a Comment