Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Siostrzane typy urody

Czytając wpisy na blogu możesz poznać wszystkie 12 typów urody. Natomiast w artykule O typach urody raz jeszcze” znajdziesz  porównanie ich mocy, które jest wstępem do dzisiejszych rozważań o siostrzanych typach urody.

Co to są siostrzane typy urody?

Typy urody możemy podzielić nie tylko w związku z odniesieniem do pór roku. Jeśli wziąć po uwagę pierwszy człon nazwy każdego z nich otrzymamy:

Typy urody z takim samym pierwszym członem nazwy to typy siostrzane.

siostrzane typy urody - analiza kolorystyczna

Zauważ, że 4 pary typów siostrzanych zawierają po jednym typie ciepłym i jednym chłodnym, 1 para to tylko typy ciepłe i 1 para to tylko typy chłodne.

Dlaczego podział na typy siostrzane jest przydatny?

Jak wiesz każdy typ urody ma swoją paletę barw. Palety typów siostrzanych zawierają podobne kolory pod względem waloru czyli nasycenia, a tym samym siostry (i bracia też – bo typ urody dotyczy także Panów) mogą sobie niektóre kolory wzajemnie „pożyczać”. Typy siostrzane są również pod niektórymi wzglądami do siebie podobne.

 

Jak wygląda porównanie typów siostrzanych i ich palet kolorów?

Jak możesz zauważyć, typy urody, które są siostrami tak jak i ich palety barw, są nieco do siebie podobne pod niektórymi względami. Typy jasne mają jasną skórę, oczy i włosy, typy ciemne z kolei mają ciemne oczy i włosy, bo ze skórą bywa już różnie. Palety  typów jasnych zawierają twarzowe dla nich, delikatne pastele. Różnica między nimi polega tylko na ciepłocie kolorów. Tak samo wygląda porównanie palet typów ciemnych – tu w paletach dominują ciemne barwy.

Typy czyste są bardzo kontrastowe, a ich palety zawierają czyste mocne kolory, typy zgaszone mają przydymione barwy tęczówek oczu, a ich palety zawierają przygaszone kolory, ale nie tylko – w obu znajdziesz trochę kolorów chłodnych jak i ciepłych.

Typy ciepłe mają ogólnie ciepły koloryt skóry, oczu i włosów, a typy chłodne właśnie takie zabarwienie skóry oraz przepastne krystaliczne chłodne oczy. Różnice w paletach barw polegają tylko na mocy i głębi zawartych w nich kolorach.

 

Jak to pomaga w analizie kolorystycznej?

Jak widzisz na grafikach typy siostrzane tworzą tonacje kolorystyczne, które mają znaczenie w trakcie wykonywania analizy kolorystycznej. Do analizy kolorystycznej oprócz kolorowych oraz złotych i srebrnych chust używam ram kolorystycznych. Jest ich 18 z czego 6 to ramy właśnie tonacji kolorystycznych, a 12 to ramy poszczególnych typów urody.

Są one bardzo pomocne w analizie w wersji stacjonarnej, a w analizie on-line są podstawowym narzędziem pracy.

Analizując za pomocą ram tonacyjnych biorę pod uwagę dwa aspekty. Po pierwsze jeśli rama tonacji nie pasuje do urody osoby analizowanej – nie będą pasować ramy typów urody w nich zawarte.

Po drugie tonacje możemy ułożyć w pary antagonistów.

I np. jeśli stwierdzamy, że pasuje do urody np. tonacja jasna – możemy  założyć, że ciemna pasować nie będzie, bo jest jej przeciwieństwem. Tak samo działają pary: czyste – zgaszone oraz chłodne – ciepłe. Biorąc te dwa aspekty pod uwagę, możemy użyć w trakcie analizy metody eliminacji i cała operacja będzie łatwiejsza i co najważniejsze zrozumiała dla klienta. Pragnę zaznaczyć, że „dla porządku” przykładam wszystkie ramy tonacyjne, aby osoba analizowana sama zobaczyła różnicę.

Mam nadzieję, że ten wpis poszerzy Twoją kolorystyczną paletę o siostrzane barwy oraz zachęci Cię do zrobienia sobie analizy kolorystycznej.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

A po więcej kolorowych inspiracji zapraszam tu 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… praktycznie w każdej palecie barw znajdziesz odcienie koloru koralowego i turkusowego? Mogą być mocniejsze lub przygaszone, ale to kolory, które w odpowiedniej odsłonie czynią każdą twarz witalną i piękną.

No Comments

Post a Comment