Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Spodnie basic

Spodnie to jeden z elementów garderoby, którego używamy praktycznie codziennie i możemy znaleźć w prawie każdej szafie. Dlatego warto mieć wśród swoich ubrań spodnie basic, ponieważ podobnie jak z innymi basicami możliwości stylizacyjne są z nimi praktycznie nieograniczone.

Jak wyglądają spodnie basic?

Do spodni basic zaliczamy jeansy, o których wpis możesz przeczytać tutaj oraz spodnie w kolorach białym, czarnym i odcieniach beżu i szarości. Fasony spodni basic są dość proste i obejmują spodnie wizytowe, spodnie z pięcioma kieszeniami czyli szyte podobnie jak jeansy czy spodnie chino.

Jak można wykorzystać spodnie basic?

Pasują one do stylizacji i podobnie jak w przypadku spódnicy możemy je wykorzystywać zależnie od okazji i sytuacji.

Czarne spodnie są podstawą prawie każdego rodzaju wizerunku łącznie z wieczorowym. Są obecna w biznesie pod pewnymi warunkami, ale chyba nie znajdziemy szafy, w której by ich nie było.

Czarne spodnie sprawdzają się w stylizacjach wizytowych, jak również codziennych i biznesowych. Mimo, że czerń nie jest podstawowym kolorem biznesu to czarne spodnie na stałe zagościły na biznesowych salonach w damskich i męskich stylizacjach.

Szare i beżowe spodnie są stałym elementem biznesowego wizerunku i w zależności od odcienia danego koloru mogą być noszone przez cały rok. Te jaśniejsze podobnie jak białe znakomicie sprawdzają się w lecie i tworzą świeże i ciekawe zestawy z kolorowymi bluzkami lub koszulami.

Białe spodnie oprócz letnich stylizacji, są elementem szafy biznesowej, a także mogą być wykorzystane jako element stylizacji wizytowej w odsłonie na ciepłe dni.

Spodnie basic podobnie jak spódnice znajdziesz w wielu stylach modowych. Są w szafie w stylu Paryski szyk, stylu minimalistycznym, casual, urban  i sportowej elegancji oraz stylu klasycznym O każdym z nich możesz przeczytać w osobnym wpisie.

Jeżeli chcesz skompletować zestawy ze spodniami basic, zapraszam Cię na przegląd szafy oraz zakupy, w trakcie których przekonasz się jakie możliwości daje ten element garderoby.

Umów się na przegląd szafy

Umów się na zakupy ze stylistką

 

Zobacz także więcej inspiracji

 

Czy wiesz, że…
… walka o spodnie w damskiej szafie trwała prawie wiek? Pierwszą kobietą która włożyła spodnie była Amelia Bloomer, a nastąpiło to w latach 50 XIX wieku. Na przestrzeni lat noszenie spodni u kobiet spotykało się z krytyką i niezrozumieniem i tak naprawdę dopiero od lat 60 XX wieku spodnie na stałe zagościły w damskiej szafie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o spodniach?

Kup ebooka, w którym znajdziesz wiele informacji

 

 

 

 

No Comments

Post a Comment