Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Styl sportowej elegancji

Jak myślisz co się stanie, gdy połączymy elementy stylu sportowego z elementami klasycznej elegancji czy Paryskiego szyku? Powstanie styl Sportowej elegancji,  o którym dziś co nieco opowiem.

Czym charakteryzuje się sportowa elegancja?

Ten styl można inaczej nazwać „elegancją na luzie”, ponieważ jest to strój mniej formalny, a bardziej casualowy. Stylizacje w sportowej elegancji wyróżniają się połączeniami elementów takich jak np. jeansy, swetry, t-shirty, sportowe kurtki lub zwiewne sukienki z elementami eleganckich strojów. Zaliczymy do nich marynarki, żakiety, bluzki koszulowe czy sukienki typu biznesowego. Pomysłów na łączenie tych elementów jest mnóstwo i dotyczą one strojów zarówno damskich jak i męskich.

Gdzie można pójść ubranym w stylu sportowej elegancji?

Jest bardzo wiele takich miejsc. Podobnie jak styl casual sportowa, elegancja jest stylem codziennym, nadającym się do pracy, gdzie nie obowiązuje sztywny dress code biznesowy, a nawet tam gdzie obowiązuje często mamy tzw „casual friday” czyli „luźny piątek. W takim dniu styl sportowej elegancji sprawdza się również doskonale. Tworzymy wtedy również nowy styl do biura czyli Business casual, o którym opowiem już niedługo. Sportowa elegancja sprawdzi się także w wielu aspektach codziennego życia: spotkaniach ze znajomymi, wyjściach do kina czy na niezobowiązującą imprezę.

Są jednak miejsca, gdzie powinno się go unikać podobnie jak stylu sportowego. To eleganckie wyjścia, opera, teatr oraz niektóre imprezy jak bale lub wesela. Także wszelkie smutne uroczystości wymagają innego stroju i tu sportowa elegancja także się nie nadaje.

Jakie dodatki można używać w sportowej elegancji?

Oprócz apaszek i krawatów, które mogą mieć nieco bardziej szalony wzór, dobrze sprawdzą się okulary w ciekawej oprawce, torby imitujące plecak czy bardziej zauważana biżuteria. Warto jednak dobrać dodatki tak, żeby uzupełniały strój, pasując do każdego elementu stylizacji.

Jak widzisz na grafikach możliwości jest naprawdę wiele, a więcej inspiracji znajdziesz tutaj

Zapraszam Cię do lektury innych artykułów na temat stylów w modzie. Jeśli zaś poszukujesz własnego stylu i przyda Ci się garść porad, zapraszam do kontaktu oraz na przegląd szafy oraz zakupy.

Czy wiesz, że…
… sportowa elegancja to inaczej smart casual? Określenia te stosuje się zamiennie.

do zobaczenia

No Comments

Post a Comment