Styl power dressing
Power dressing czyli w luźnym przekładzie „ubiór z mocą” lub „ubiór dający moc” to rodzaj stylu biznesowego, który kojarzy się z kobietami.
Skąd wziął się styl power dressing?
Power dressing powstał w latach 70 ubiegłego wieku. Kobiety chciały zaznaczyć swoją pozycję w świecie biznesu, zdominowanym przez mężczyzn. Zaczęły więc ubierać się do biura nieco inaczej niż dotychczas, a w ciągu lat styl ten mocno ewoluował.
Czym charakteryzuje się styl power dressing?
Można powiedzieć, że ma on dwa oblicza. Pierwszy z nich to stylizacje kobiece wzorowane na męskim garniturze czyli spodniumy o prostych krojach, koszulowe bluzki, buty na płaskich obcasach. Stroje te uszyte są dobrych gatunkowo tkanin, najczęściej matowych i raczej w stonowanych kolorach. Nierzadko dodatkami do tych stylizacji są teczki oraz krawaty czy nawet spinki do mankietów, ale dodatki te są bardzo oszczędne w stylu i ilości.
Druga wersja to bardzo eleganckie sukienki, bluzki czy kostiumy często wręcz o ekstrawaganckich krojach, z luksusowych tkanin, wzbogacone o biżuterię oraz buty na wysokich obcasach. Stroju dopełniają luksusowe torebki. Kolorystyka tych stylizacji obejmuje praktycznie wszystkie barwy nie wyłączając złota i srebra oraz wzorów na tkaninach.
Gdzie spotykamy przykłady stylu Power dressing?
Pierwszą wersję tego stylu często stosują urzędniczki i pracowniczki państwowe, ale również kobiety biznesu. Przykładem filmowym tego stylu może być serial „House of cards” i stroje głównej bohaterki.
Natomiast druga wersję stosują prawniczki i kobiety piastujące wysokie stanowiska w dużych firmach i korporacjach. Ten rodzaj stylu power dressing spotkamy np. w serialu „W garniturach”
Jeżeli chcesz zbudować swój biznesowy wizerunek, zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty budowania wizerunku biznesowego i osobistego dostępnej w 3 pakietach.
Zobacz inspiracje dotyczące ubrań biznesowych w stylu power dressing i nie tylko
Czy wiesz, że…
… obecnie styl power dressing można utożsamiać ze stylem przywódcy biznesowego i płeć nie ma tu wielkiego znaczenia.
No Comments