Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Styl preppy

„Preppy” oznacza zarówno „elegancki”, „szykowny” jak i „dobrze ubrany” . Styl preppy inspirowany jest ubiorem studentów tzw. „Ligi Bluszczowej” ( ang „Ivy League”), skupiającej 8 prywatnych prestiżowych uczelni w Stanach Zjednoczonych. W jej skład wchodzą między innymi Harward i Yale. Styl preppy to kwintesencja sportowej elegancji, kojarzony także z elitarnymi sportami takimi jak żeglarstwo, golf, tenis lub polo.

Jak wyglądają ubrania w stylu preppy?

Stroje w stylu preppy są bardzo funkcjonalne i wygodne oraz wykonane ze świetnej jakości tkanin i dzianin. Fasony ubrań w tym stylu są dopasowane do sylwetki. W szafie w stylu preppy znajdziemy koszulki polo, spodnie chino, krótkie spódniczki jednolite i w kratę najczęściej układane w fałdy, sweterki i kamizelki w serek z delikatnej dzianiny oraz swetry w warkocze. To wszystko uzupełniają żakiety i marynarki  granatowe lub w jodełkę często z klubowymi guzikami. Cechą charakterystyczną stylu preppy są bluzy z uczelnianymi motywami oraz ubrania w kolorystyce danej szkoły czy uczelni. Strój uzupełniają tenisówki, skórzane buty sznurowane lub w stylu Mary Jane i mokasyny. Dodatki to szaliki, apaszki, krawaty w barwach uczelni lub klubu oraz skórzane torby i stonowana biżuteria.

Gdzie można pójść ubranym w stylu preppy?

Styl preppy znakomicie sprawdzi się w ubraniach szkolnych i wszelkie mundurki w prywatnych szkołach utrzymane są w tym stylu. Oczywiście oprócz szkoły i wspomnianych sportów, z którymi jest kojarzony znakomicie sprawdzi się na niezobowiązujących spotkaniach lub wycieczkach. Ponieważ preppy stoi na pograniczu elegancji, luzu i sportu można także wykorzystać go w stylizacjach biurowych, ale już w miejscach takich jak teatr czy opera nie będzie dobrze widziany. Nie polecam go również na eleganckie imprezy typu bale czy wesela chyba, że będzie to impreza tematyczna.

Jeżeli podoba Ci się ten styl i chcesz skomponować szafę preppy zapraszam Cię na wspólne zakupy oraz przegląd szafy. Kto wie jakie skarby w niej znajdziemy

Umów się na przegląd szafy

Umów się na zakupy ze stylistką

Zobacz również inspiracje związane ze stylem preppy

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… styl preppy można znaleźć w wielu filmach i serialach. Przykładami mogą być np. Harry Potter, Pamiętnik Księżniczki lub Kochane kłopoty.

 

 

 

 

 

No Comments

Post a Comment