Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Styl sportowy

Styl sportowy jest generalnie znany wszystkim. Rodzi się więc pytanie dlaczego opisuję go na blogu? Robiąc to chcę odnieść się do zagadnienia komunikacji poprzez wizerunek, ponieważ strój sportowy nie wszędzie jest dobrze widziany i warto o tym pamiętać.

Co jest charakterystyczne dla stylu sportowego?

Przede wszystkim opiera się on na stylizacjach w wygodnych i nie krępujących ruchów fasonach. Są one proste z przyjemnych, często naturalnych materiałów lub tkanin technicznych, stworzonych specjalnie do wykorzystania w tego typu ubiorach. Do strojów sportowych zaliczamy zatem proste spodnie z bawełny dresowej, legginsy, jeansy, szorty oraz t-shirty i dresowe bluzy z kapturem, rozpinane lub wkładane przez głowę.

Nierzadko na koszulkach i bluzach znajdziemy aplikacje i nadruki. Do stylu sportowego zaliczymy także dresowe i jeansowe sukienki oraz kraciaste flanelowe koszule. Wkładamy do tego wygodne buty sportowe oraz jako dodatek stosujemy pojemne torby i plecaki.

Gdzie w takim razie możemy wykorzystać styl sportowy?

Jak sama nazwa wskazuje pierwszy wybór to uprawianie wszelkich dyscyplin sportowych. Panie powinny zwrócić uwagę na odpowiednio dobrany sportowy stanik, który opisałam w artykule o rodzajach biustonoszy. Ponadto strój sportowy jest wymarzony na wycieczki z uwagi na jego wygodę i „oddychające” materiały. Stylizacje w stylu sportowym jak najbardziej możemy włożyć na spotkania przy grillu czy inne niezobowiązujące imprezy na luzie, w tym oczywiście imprezy sportowe. Dzieci i młodzież chętnie wykorzystają je również do zabaw na świeżym powietrzu. Niektóre sportowe stylizacje nadają się dla nich jako strój szkolny, jeśli szkoła nie wymaga mundurków.

Gdzie w żadnym wypadku stroju sportowego nie wkładać?

Do teatru, opery i na wszelkiego rodzaju gale i jubileusze, gdyż na takie okazje wkładamy strój elegancki. Podobnie na wesela oraz wszelkie ważne imprezy rodzinne i firmowe.

Czy strój w stylu sportowym można włożyć do pracy?

Są zawody, gdzie sprawdza się on znakomicie. Przede wszystkim w zawodach związanych ze sportem i rekreacją oraz pracą fizyczną. Natomiast idąc do biura czy urzędu powinniśmy jednak włożyć strój bardziej klasyczny.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej stylizacji sportowych zapraszam Cię tutaj

 

Zapraszam Cię do lektury innych artykułów na temat stylów w modzie. Jeśli zaś poszukujesz własnego stylu i przyda Ci się garść porad, zapraszam do kontaktu oraz na przegląd szafy i zakupy.

Czy wiesz, że…
… niektóre elementy stylu sportowego można zastosować w stylizacjach do pracy i nie tylko? Jak to zrobić opowiem w następnym artykule z cyklu „Style w modzie”.

do zobaczenia

No Comments

Post a Comment