Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

O typach urody raz jeszcze

W kategorii Typy urody znajdziesz opisy ich wszystkich. Dziś chciałabym zając się bliżej podstawowym podziałem typów urody, porównując  ich cechy oraz ich kolorystyczne szafy. Jak pisałam w artykule „Wiosna, lato jesień, zima i co pory roku mają wspólnego z urodą, typy urody dzielimy przede wszystkim na ciepłe i chłodne. W każdej z tych grup natomiast znajdziemy jeden typ delikatny i jasny, jeden ciemny i mocny, a pomiędzy nimi .. no cóż zobaczmy…

Typy ciepłe

Do ciepłych typów urody zaliczamy wszystkie wiosny i jesienie. Każdy z nich ma określone cechy twarzy, włosów i oczu i według nich możemy je ułożyć w kolejności od najdelikatniejszego do najmocniejszego.

Najdelikatniejszym ciepłym typem urody jest jasna wiosna. Wszystko jest w niej jasne i nieco rozmyte, a jej szafa obfituje w ciepłe pastele.

 

Co ciekawe pod kątem mocy koloru następna w kolejności nie jest żadna z wiosen, lecz zgaszona jesień, będąca z kolei najdelikatniejszym typem jesiennym. W jej szafie również znajdziemy ciepłe pastele, jak również mocniejsze ciepłe barwy, których większość jest przygaszona.

Następnym typem urody, mocniejszym od zgaszonej jesieni jest ciepła wiosna z szafą pełną zdecydowanych ciepłych barw, jednak nie jaskrawych i o średniej mocy.

Za ciepłą wiosną stoi jej bardziej wyrazista siostra czyli ciepła jesień. Barwy w jej szafie są ciepłe, zdecydowane, jednak również nie jest to szafa „pstrokata ”.

Jaskrawa i pstrokata szafa to własność czystej wiosny, która jest typem kontrastowym i właśnie w mocnych czystych barwach najbardziej jej do twarzy.

Ostatni i najmocniejszy typ to ciemna jesień, zwana również głęboką. W jej szafie królują ciemne i nasycone barwy, pasujące do jej oliwkowej karnacji i ciemnych włosów.

Okazuje się, że moc typów ciepłych to przeplatanka wiosen i jesieni.

Typy chłodne

Te typy urody to lata i zimy.

Podobnie jak jasna wiosna wśród typów ciepłych, najdelikatniejszym typem chłodnym jest jasne lato z szafą pełną chłodnych pasteli, delikatnych szarości i śnieżnej bieli.

Następnym po jasnym lecie typem jest zgaszone lato, które poprzez swoje mało zdecydowane kolorystycznie cechy urody, w swojej szafie posiada zgaszone chłodne barwy. Jednak w tej szafie znajdują się także niektóre typowe chłodne kolory i co ciekawe trochę barw ciepłych. Wynika z tego, że szafa zgaszonego lata jest interesująca kolorystycznie, a bycie chłodnym latem nie jest takie złe.

Następne w kolejności mocy cech urody i koloru stoi chłodne lato z wyrazistą urodą oraz szafą pełną średniej mocy chłodnych barw.

Kolejny typ to chłodna zima, która jest mocniejszą wersją z chłodnego tandemu. Jej szafa to chłodne barwy o mocniejszym walorze koloru niż u jej letniej siostry.

Tuż za chłodną zimą mamy kontrastową zimę czystą. Te przykuwające wzrok istoty o pięknych krystalicznych oczach w kolorach szafiru, szmaragdu lub ametystu mają w swojej szafie barwy szlachetnych kamieni.

Najmocniejszy chłodny typ urody, to ciemna zima, podobnie jak jej jesienna odpowiedniczka, zwana zimą głęboką. W jej szafie królują wszystkie możliwe kolory, ponieważ ciemnej zimie we wszystkim jest do twarzy.

Jeżeli spojrzymy na porównanie chłodnych typów urody to w tym wypadku najpierw mamy zebrane wszystkie typy letnie, a dopiero później zimowe.

To zestawienie i porównanie naszych wiosen, jesieni, lat i zim, to swoisty wstęp do wpisu o typach siostrzanych, który będzie następnym z kategorii typów urody. A tymczasem mam nadzieję, że ten dzisiejszy wpis zachęci Cię do zapoznania się bliżej z innymi artykułami o typach urody na moim blogu oraz skłoni do wykonania analizy kolorystycznej. Możesz ją zrobić w wersji stacjonarnej lub online.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

A po więcej kolorowych inspiracji zapraszam tu 👇

 

 

 

 

 

Czy pamiętasz, że…
…w szafie poszczególnych typów urody mają znaczenie te kolory, które nosimy przy twarzy? Dolne partie ciała to już zupełnie inna bajka

 

No Comments

Post a Comment