Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Viva Magenta – kolor roku 2023 według Pantone

„W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny naturalnych barwników, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie. Zakorzeniony w pierwotnym, PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury, PANTONE 18-1750 Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę.”

Tak instytut Pantone mówi o kolorze roku 2023. Przyznam się, że ten kolor mnie osobiście zachwycił, gdyż czerwień w każdym odcieniu jest jednym z moich ulubionych kolorów. Poza tym możemy ją wykorzystać na wiele sposobów.

Przyda się w makijażu, będzie znakomitym akcentem dekoracyjnym. Wystarczy spojrzeć, ile gatunków kwiatów mamy w tym pięknym odcieniu. No i doda energii i uroku stylizacjom odzieżowym zarówno jako tkanina, jak i biżuteryjne kamienie.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej barwie o nazwie Viva Magenta.

Viva Magenta – jaki to rodzaj koloru?

To bardzo ciekawe zagadnienie, ponieważ ta barwa nie jest ani zdecydowanie ciepła, ani chłodna. Jest swoistą  mieszanką, w której strona ciepła przenika chłodną i odwrotnie. Dzięki temu, prawie każdemu typowi urody będzie w niej do twarzy. Jednak Viva Magenta niesie ze sobą spory ładunek koloru i dlatego delikatniejsze typy urody powinny zachować ostrożność. Jednak jak wielokrotnie wspominałam, każdy typ urody może nosić każdy kolor – ważne jest czy przy twarzy, czy trochę niżej.

jasna wiosna a viva magenta

Viva magenta u jasnej wiosny pięknie sprawdzi się jako kolor dodatkowy, ponieważ w zestawieniu z delikatnością jej urody może ją nieco przytłoczyć. Jednak przełamany delikatnym kremem lub beżem skomponuje się z jej buzią bardzo ładnie. Pomadkę wybrałabym o ton lub dwa jaśniejszą.

To kolor stanowczo dla niej. Czysta wiosna może pozwolić sobie na ten kolor w każdej górnej garderobie jak i w postaci czerwonej pomadki na ustach.

 ciepła wiosna a viva magenta

Tu znowu przyda się mieszanka z innymi spokojniejszymi i koniecznie ciepłymi barwami i nieco jaśniejsza pomadka, ale Viva Magenta powinna zagościć w palecie kolorów ciepłej wiosny.

jasne lato a kolor viva magenta

Podobnie jak jasna wiosna jasne lato jest to typ delikatny. Viva Magenta dla tego typu urody to uzupełnienie garderoby lub pomieszana z innymi barwami we wzorze. Pomadka też ciut jaśniejsza skręcająca nieco w stronę chłodnego różu ładnie uzupełni stylizację

chłodne lato a kolor viva magenta

Chłodne lato sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa tak w ubiorze jak i makijażu. Viva Magenta sprawdzi się jako kolor bluzek, swetrów czy kurteczek oraz pomadki do ust.

zgaszone lato a kolor viva magenta

Jak pamiętacie zgaszone lato dobrze wygląda praktycznie w każdym odcieniu czerwieni. I ciepła i chłodna jest dla niego twarzowa. Więc Viva Magenta jako mieszanka jest dla niej bardzo odpowiednia.

zgaszona jesień a kolor viva magenta

Każdej jesieni dobrze w czerwieni. Ta zgaszona, jako dość delikatny typ, niech pomiesza Vivę Magentę z beżami, brązami lub żółcią, a efekt będzie znakomity. Pomadkę polecam w nieco cieplejszym odcieniu czerwieni.

ciepła jesień a kolor viva magenta

Lubi mocne ciepłe barwy i czerwień nie jest tu wyjątkiem. Ale czerwona spódnica lub spodnie połączone z bluzką w ciepłych jesiennych barwach skomponuje się bardzo dobrze. Szminka w kolorze Viva Magenta może być całkiem dobrym uzupełnieniem, jeśli nasza ciepła jesień nie będzie w niej zbyt blado wyglądać.

ciemna jesień a kolor viva magenta

To kolor zdecydowanie dla niej. Ciemna jesień może ubrać się cała na czerwono i będzie dobrze wyglądać. Pomadka w kolorze Viva Magenta również powinna rozgościć się w jej kosmetyczce.

czysta zima a kolor viva magenta

Podobnie jak czysta wiosna, czysta zima pokocha Vivę Magentę, która z jej twarzą będzie w harmonii.

chłodna zima a kolor viva magenta

Niosąca nieco chłodu mieszanka o intensywnej barwie ładnie skomponuje u chłodnej zimy w stylizacjach każdego rodzaju. Również pomadka Viva Magenta jest dla niej wymarzona.

ciemna zima a kolor viva magenta

Jak wiecie ciemna zima kocha wszystkie odcienie czerwieni i Viva Magenta, to stanowczo jej kolor. W połączeniu z czernią u ciemnej zimy wywoła piorunujący efekt.

A jak łączyć Viva Magenta z innymi kolorami?

Ten kolor niesie za sobą wiele możliwości kombinacji. Sprawdzi się w połączeniu z kolorami neutralnymi czyli bielą, szarościami i czernią. Odcienie kremu i beżu także ładnie z nim współgrają. Viva Magenta dogada się również z niebieskim, żółtym, fioletem czy morską zielenią. Pięknie współgrają z nią srebro i złoto, więc mamy nieograniczone pole manewru w doborze biżuterii. Poniżej znajdziesz pomysły na połączenia barw w stylizacjach.

viva magenta - z jakimi kolorami łączyć

Zobacz więcej inspiracji stylizacyjnych i łączenia barw z Viva Magenta klikając w obrazek

 

 

 

 

 

A jeśli chcesz zobaczyć jak ten kolor pasuje do Ciebie, zapraszam Cię na analizę kolorystyczną.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zapraszam także na praktyczny warsztat, gdzie nauczysz się jak łączyć kolory i wzory

Dowiedz się więcej o warsztacie „Żyj kolorowo”

lub zapisz się klikając w grafikę poniżej

 

 

Czy wiesz, że…
… Viva Magenta stanowi zgrany duet z Very Peri – kolorem roku 2022? Więc jeśli masz coś w tym odcieniu, śmiało kombinuj.

Do zobaczenia

No Comments

Post a Comment