Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Włosy wiosennych typów urody

Wiele klientek w czasie analizy kolorystycznej pyta mnie jak dobrać kolor farby do włosów. Postanowiłam więc poświęcić kilka chwil temu zagadnieniu w 4 wpisach, które traktować będą o włosach każdej z pór roku. Dziś omówię temat wiosennych typów urody.

Jak wyglądają włosy wiosennych typów urody?

Jak zapewne pamiętacie z pierwszych wpisów o jasnej, czystej i ciepłej wiośnie to typy dość delikatne, a ich włosy mają wyłącznie ciepłe tony. Oprócz tego szczególnie u jasnej i ciepłej wiosny są dość delikatne, cienkie i nierzadko puszą się. Czysta wiosna, jako najmocniejszy typ wiosenny, ma włosy nieco grubsze. Ich barwy mienią się od lnianego delikatnego blondu jasnej wiosny poprzez miodowe czystej aż do lekko rudawych ciepłej wiosny.

Jakich zatem kolorów używać do farbowania wiosennych włosów?

Przede wszystkim tych, o ciepłych tonach. Jeśli wiecie, że jesteście którąkolwiek wiosną, koloryzacja chłodnymi tonami farb będzie dla Was nietwarzowa. Natomiast polecam wiosnom wszelkie odcienie ciepłych blondów, o złotawym połysku, lekkie rudości, a czystej wiośnie także ciepłe brązy, które jej kontrastowemu typowi urody dodadzą pazura.

Jakich kolorów farb wiosny powinny unikać?

Platynowego blondu, srebrzystych odcieni, szarości grafitu oraz czerni. Wszystkie te odcienie sprawią, że twarze wiosennych typów urody staną się blade oraz ukażą się na nich niedoskonałości cery.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kolorystyki swoich włosów, a także kolorów makijażu i garderoby noszonej bezpośrednio przy twarzy, zapraszam na analizę kolorystyczną, która określi Twój typ urody oraz odpowie na te pytania. Szczegóły znajdziesz w zakładce analiza kolorystyczna

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz inspiracje dotyczące włosów wiosennych typów klikając w poszczególne obrazki.

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
…wiosenne typy ostrożnie powinny podchodzić do koloryzacji niestandardowymi farbami, takimi jak róż, czerwień, zieleń itp. i także wybierać te w ciepłych odcieniach.

No Comments

Post a Comment