Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż zgaszonej jesieni

Zgaszona jesień, podobnie jak jej letnia siostra czyli zgaszone lato to typ dość delikatny. W porównaniu mocy typów urody, stoi ona zaraz za jasną wiosną. Razem z wizażystką Magdą Stanulą opowiemy o makijażu i pielęgnacji cery zgaszonej jesieni.

Jakie kolory makijażu są korzystne dla zgaszonej jesieni?

Zgaszona jesień ma oczy wyłącznie w ciepłych barwach oraz lekko przydymione. Mogą być one niebieskie, zielone, złote, piwne lub brązowe a nierzadko są mieszanką kolorów. Ich oprawa jest wyraźna w kolorze włosów. Skóra zgaszonej jesieni ma kolor piasku, może być także różowobeżowa.

Kolory makijażu zgaszonej jesieni powinny współgrać z jej naturalną uroda. Pasować jej będą zatem cienie do powiek w ciepłych odcieniach zieleni, beżu, lekkich brązów oraz błękitów. Pudry i podkłady to ciepłe odcienie różowego, beżowego oraz lekki koral. Szminki w kolorach ceglastej czerwieni, korala, oraz na wieczór w odcieniach bordowej czerwieni, lecz nie za ciemnej. Jeśli zgaszona jesień chce przyciemniać rzęsy i brwi niech używa w tym celu odcieni brązów, które ładnie zgrają się z jej naturalnym kolorem oprawy oczu oraz włosów.

Jakich kolorów zgaszona jesień powinna unikać w makijażu?

Nietwarzowe  dla zgaszonej jesieni będą kolory zimne i ostre, które przytłoczą jej urodę i makijaż będzie do niej niedopasowany, a twarz straci, zamiast zyskać na wyglądzie.

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na makijaż dla zgaszonej jesieni

 

A więcej inspiracji zobaczysz makijażowych dla zgaszonej jesieni znajdziesz tu

 

Jak wygląda pielęgnacja twarzy zgaszonej jesieni?

Zgaszona jesień ma cerę niesprawiająca większych problemów, choć jest to cera nieco delikatna. Dlatego jej pielęgnacja powinna być dostosowana do potrzeb takiej skóry. Przydadzą się zatem lekkie kremy, koniecznie z faktorem SPF, aby ochronić ją przed czerwoną opalenizną. Pudry i podkłady oraz cienie do powiek najlepsze będą z tych mineralnych, o jak najbardziej naturalnym składzie. Ważną rzeczą jest wieczorna i poranna pielęgnacja skóry twarzy. Do mycia stosujemy specjalny żel przeznaczony do skóry twarzy oraz osuszamy ją ręcznikiem jednorazowym lub używanym wyłącznie do tego celu. Później przecieramy twarz tonikiem i nakładamy ulubiony krem nawilżający.

Zapraszam Cię na analizę kolorystyczną, która odpowie na pytania o odpowiednie dla Ciebie kolory makijażu oraz strojów Dostępna jest ona w wersji stacjonarnej oraz online.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu zerknij na jej stronę internetową.

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty makijażu klikając pasek poniżej

No Comments

Post a Comment