Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Zgaszona jesień (soft autumn) – analiza kolorystyczna

Jeszcze jest dość ciepło, ale nad polami snują się mgły i dym z ogniska. Liście drzew i krzewów zaczynają zmieniać barwy i kwitną jesienne kwiaty. Lato powoli przechodzi w jesień. Kolory tej pory jesieni  są nieco przygaszone i taka właśnie jest zgaszona jesień – najdelikatniejszy z wszystkich jesiennych typów urody. Co go charakteryzuje? Zobaczmy.

Jak wygląda zgaszona jesień?

kolory zgaszonej jesieni - soft autumn

 

Włosy zgaszonej jesieni  mają kolor miodu ze słonecznymi refleksami. Mogą być także brązowe, przetykane naturalnymi blond pasemkami. Czasem zdarza się, że u nasady są ciemne, a w trakcie wzrostu jaśnieją. Są sztywne i grube oraz siwieją na bardziej złotawo niż srebrno.

Oczy zgaszonej jesieni są niebieskie, zielone, złote, piwne lub brązowe, wyłącznie w ciepłych barwach. Są lekko przydymione, a ich oprawa jest widoczna i ma taki sam kolor jak włosy.

Skóra zgaszonej jesieni jest jasnobeżowa, piaskowa, niesprawiająca problemów. Opala się najpierw na czerwono, a później brązowieje.

Jakimi kolorami zgaszona jesień powinna otaczać swoją twarz?

Jej twarzowe barwy to kolory ciepłe, raczej przydymione, ale i w niektórych nieco bardziej zdecydowanych wygląda dobrze. Ładnie jej w beżach, żółciach, oliwkowej zieleni, jasnych brązach, przygaszonej czerwieni. Bardzo twarzowy jest dla niej kolor czerwonego wina.

A jakich kolorów zgaszona jesień powinna unikać?

Zgaszona jesień powinna unikać kolorów ostrych, neonowych, krzyczących. Sprawią, że jej twarz zostanie przytłoczona i po prostu niewidoczna – a szkoda by było, bo zgaszone jesienie są bardzo ciekawymi typami urody.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

 

znane osoby w typie zgaszonej jesieni

Jak wyglądają  osoby w tym typie urody, możesz się przekonać jak zawsze na podstawie zdjęć znanych osób: Drew Barrymore, Elizabeth Olsen, Tracy Spiridakos, Matt Czuchry, Brad Pitt, Elden Henson.

A Ty? Wiesz już jakim jesteś typem urody? Dowiedz się tego w czasie analizy kolorystycznej, na którą serdecznie Cię zapraszam.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

A inspiracje odzieżowe dla zgaszonej jesieni znajdziesz tutaj 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…zgaszona jesień jest ciepłą siostrą zgaszonego lata i niektóre kolory z jego palety może sobie pożyczyć? Ale powinna uważać na te mocno chłodne…

Do zobaczenia 🙂

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment