Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Zgaszone lato (soft summer) – analiza kolorystyczna

Kiedy lato ma się ku końcowi, słońce nie grzeje już tak mocno, a rano i wieczorem jest chłodno, to znak, że nastało „babie lato”. W powietrzu czuć powoli zbliżającą się jesień, a kolory wokół nas stają się mniej wyraźne i jakby rozmyte. W typach urody odpowiednikiem tego czasu jest zgaszone lato. Jak wygląda? Spójrzmy.

Jak wygląda zgaszone lato?

 

 

Włosy zgaszonego lata są po prostu mysie. Często trudno jest określić ich barwę: bywają bardziej szare, a czasem brązowawe; nie odbijają promieni słonecznych i wydają się kolorystycznie nieciekawe. Jednak włosy zgaszonego lata dość łatwo poddają się zabiegowi farbowania i kolor na nich długo się utrzymuje. Oprócz tego jego włosy są mocne i średnio grube oraz ładnie siwieją, pokrywając się srebrem.

Oczy zgaszonego lata nie mają jednolitego koloru. Bywają szarozielone lub szaroniebieskie. Czasem można w nich zauważyć bursztynowe plamki albo promyki. Tęczówka oka zgaszonego lata jest przydymiona i jej barwy są nieco rozmyte – to charakterystyczna cecha tego typu urody. Oprawa oczu jest wyraźna, w kolorze włosów.

Skóra zgaszonego lata jest szaroróżowa, czasem szarobeżowa. Opala się dość łatwo: najpierw na czerwono, a później brązowieje. Cera zgaszonego lata nie sprawia większych problemów i powoli się starzeje, jednak czasem miewa niezdrowy wygląd. Dlatego bardzo ważne jest, aby zgaszone lato nosiło przy twarzy odpowiednie kolory.

Jakimi kolorami zgaszone lato powinno otaczać swoją twarz?

Kolory twarzowe dla zgaszonego lata powinny być w większości chłodne i przydymione. Ładnie mu w chłodnych różach, błękitach, w kolorze dżinsu oraz chłodnych czerwieniach. Zgaszone lato dobrze wygląda we wszystkich kolorach neutralnych, czyli bieli, szarościach i czerni.

 

A jakich kolorów zgaszone lato powinno unikać?

Nietwarzowe dla zgaszonego lata są ciepłe żółcie i niektóre głębokie fiolety, które sprawiają, że jego twarz staje się bardziej sina. Unikać powinno również odcieni oliwkowych.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

 

 

Ze znanych nam osób zgaszone lato to między innymi: Jennifer Aniston, Ellen Pompeo, Katie Holmes, Patrick Dempsey, Henry Cavill i Leonardo DiCaprio.

Jeśli podejrzewasz, że jesteś zgaszonym latem i chcesz przekonać się, czy to prawda, wpadnij na analizę kolorystyczną.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Inpiracje odzieżowe dla zgaszonego lata znajdziesz tutaj 👇

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…zgaszone lato to bardzo ciekawy typ kolorystyczny? Mimo że jest chłodnym typem urody, może nosić przy twarzy niektóre ciepłe kolory. Całkiem dobrze wygląda w ciepłej odmianie czerwieni, łososiowym i koralowym oraz turkusie.

Do zobaczenia.

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment