Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czysta zima (clear winter) – analiza kolorystyczna

Mróz, śnieg i słońce. Biel jest tak intensywna, że razi w oczy. Czerwień głogu lub kolory ptaków na tle czarno-białego zimowego krajobrazu aż krzyczą. To czysta niczym niezmącona zima. I taka właśnie czysta zima to bardzo piękny i wyrazisty typ urody. Przyjrzyjmy się jej z bliska.

Jak wygląda czysta zima?

kolory czystej zimy - clear winter

Włosy czystej zimy są ciemne. Mogą być one czarne, w kolorze bardzo ciemnego brązu lub ciemnogranatowe. Są bardzo grube i mocne i siwieją na srebrny kolor. Czysta zima ma wtedy czasem włosy jak sól wymieszana z pieprzem.

Oczy czystej zimy mają kolory kamieni szlachetnych. Mogą być one szafirowa, szmaragdowe i fiołkowe. W pięknej, mocnej, ciemnej oprawie są pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę.

Skóra czystej zimy jest porcelanowa, czysta bez przebarwień i problemów. Może mieć kolory od różowego, aż do ciemnego brązu i czerni, ale zawsze będzie to skora o chłodnym zabarwieniu. Czysta zima opala się trudno, ale jej opalenizna jest brązowa.

Jakimi kolorami zatem czysta zima powinna otaczać swoją twarz?

W szafie czystej zimy królują kolory chłodne i zdecydowane. Pięknie jej w czerni, czerwieni, bieli i wszystkich odcieniach szarości. Jej szafa powinna zawierać ubrania w mocnych odcieniach niebieskiego od szafiru po granat, ale pięknie jej będzie również w lodowym błękicie. Także gama fioletów przyda jej urody. Jednak czysta zima ze względu na swoją kontrastową urodę również ładnie wygląda w zieleniach i żółtym.

Jakich kolorów czysta zima powinna unikać?

Czysta zima niekorzystnie będzie wyglądać w kolorach rozmytych i przygaszonych. Jej uroda będzie na ich tle nadal wyraźna, ale kolory te nie dodadzą jej takiego blasku na jaki zasługuje.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

 

znane osoby w typie czystej zimy

Możesz się o tym przekonać patrząc na zdjęcia Katy Perry, Meghan Ory czy Elizabeth Taylor. Czyste zimy to także Pierce Brosnan, Tom Cruise oraz Louis Allen III.

Jak zawsze zapraszam Cię na analizę kolorystyczną, gdzie dowiesz się więcej o czystej zimie i określimy Twój typ urody.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Inspiracje odzieżowe dla czystej zimy znajdziesz tu 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…czysta zima najczęściej utożsamiana jest z Królewną Śnieżką? A jaki książę z bajki według Ciebie reprezentuje ten typ urody?

Do zobaczenia!

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment