Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Cera sucha – jak jej pomóc?

Jak określić czy Twoja skóra jest sucha? Czym się charakteryzuje sucha skóra oraz jak odróżnić skórę suchą od odwodnionej? Na te zasadnicze pytania oraz kilka innych odpowie wpis autorstwa Magdy Stanuli wizażystki.

Czym charakteryzuje się skóra sucha?

Skóra sucha daje ich posiadaczkom uczucie sciągania i dyskomfortu. Skóra sucha jest często cienka, szara i bywa szorstka w dotyku. Jest matowa oraz pozbawiona blasku. Ten typ skóry szybciej się starzeje, wiec wcześniej widoczne są na niej zmarszczki. Po umyciu wodą, twarz prawie natychmiast daje uczucie ściągnięcia i wysuszenia oraz woła o natychmiastową pielęgnację. Na szczęście, aby wspomóc ten typ skóry  jest cała gama pielęgnacyjnych sposobów do wyboru.

Jak odróżnić skórę suchą od odwodnionej?

Skóra sucha często jest mylona z odwodnioną. Ta druga jest w większości wypadków stanem przejściowym i może dotyczyć także skóry mieszanej lub tłustej. Kondycja skóry jest ściśle powiązana z naszym wewnętrznym stanem organizmu i pokazuje, że czegoś w organizmie brakuje i widać to w wyglądzie.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne mogą wspomóc suchą skórę?

Podstawą pielęgnacji skóry suchej jest oczywiście jej oczyszczanie i nawilżenie. Niezależnie od zabiegów pielęgnacyjnych pamiętaj, że każda skóra nawilża się także od środka, poprzez dostarczanie organizmowi płynów.

Skóra sucha potrzebuje regularnego złuszczania. Pozbywa się wtedy suchych skórek, odkładających się na jej powierzchni. Po takim złuszczeniu zawsze skórę należy ukoić maseczką nawilżającą. Ja jestem zwolennikiem nakładania maski nawilżającej na całą noc, aby skóra mogła solidnie się jej napić. Do samego oczyszczania skóry powinnyśmy stosować delikatne produkty myjące z przeznaczeniem do skóry suchej. Po umyciu skóry wodą, sprawdzi się jej tonizacja, która przywróci właściwe pH, ukoi ją i przygotuje na wchłanianie substancji aktywnych zawartych w serum oraz kremie. Pomaga zatrzymać wilgoć w naskórku tuż po etapie mycia.

Oczywiście pielęgnacja powinna być dostosowana do pory roku. Pamiętajmy, że zimą skóry suche jeszcze bardziej potrzebują pomocy, ponieważ temperatura za oknem jak i wewnątrz mieszkań jest dla nich bardziej dokuczliwa. Warto również pamiętać o filtrach SPF zarówno zimą jak i latem.

Serum, które można stosować według potrzeb zarówno rano jak i wieczorem będzie stanowić specjalistyczny kosmetyk, który zadziała na dodatkowe potrzeby skóry, np.: rozświetli, usunie przebarwienia czy drobne linie i zmarszczki oraz dzięki ultralekkiej konsystencji dostanie się w głębsze warstwy skóry. Świetnie sprawdzają się przy tym typie skóry sera z Wit C, która wzmocni barierę ochronną skóry i rozświetli ją. Kolejnym krokiem jest krem bogatej konsystencji, który jak kołderka okryje powierzchnie skóry i da odczuwalne wytchnienie.

Na stan skóry również ma wpływ nasza dieta, więc pamiętajmy, aby oprócz wody dostarczać jej poprzez pożywienie cenne składniki, z których będzie czerpać siłę i blask.

Makijaż suchej skóry

Jest wyzwaniem dla ich posiadaczek, ponieważ można bardzo łatwo nieodpowiednimi kosmetykami oraz brakiem świadomości pielęgnacyjnej po prostu dodać sobie lat oraz spowodować dyskomfort suchej skóry. Aby ułatwić sobie zadanie, najpierw odpowiednio należy ją przygotować. Dobrze jest ją delikatnie złuszczyć, a tym samym wygładzić powierzchnię naskórka. Przed zastosowaniem jakichkolwiek kosmetyków kolorowych należy jak najlepiej ją nawilżyć. Pod makijaż sprawdzi się lekki, nawilżający krem, który będzie dla niego świetną bazą. Mając suchą skórę, należy unikać podkładów matujących, beztłuszczowych formuł i podkładów w pudrze, które podkreślają suche skórki. Cerze będzie służył za to nawilżający podkład w płynie. Aplikacja za pomocą pędzla może być trudna, dlatego aby równomiernie nałożyć podkład i nie podkreślać skórek, warto spróbować nałożyć podkład palcami lub gąbeczką na mokro. Ten styl nakładania sprawi, ze uzyskamy zadawalający poziom przykrycia cery z jednoczesnym zachowaniem naturalnego efektu.

Ta sama zasada obowiązuje przy nakładaniu różu na policzki. Jeśli mamy do wyboru róż w pudrze i w kremie, przy suchej skórze zdecydowanie lepiej wybrać ten drugi. Kremowy róż dodaje cerze naturalnego blasku i zdrowego wyglądu, no i nie uwydatni suchych skórek. O ile nie potrafimy z nich zrezygnować, wybierajmy też bronzery i rozświetlacze w płynie. Tu warto jednak pamiętać, że sucha skóra często jest także wrażliwa, dlatego dla bezpieczeństwa korzystajmy z produktów bezzapachowych i hipoalergicznych. Warto również zrezygnować z pudrów wykończeniowych makijaż, chyba że są to pudry nawilżająco – rozświetlające, ale ich też trzeba używać z umiarem. No i  nie zapominamy o ustach. Popękane i ściągnięte usta trudno jest umalować, a pomalowane i niewypielęgnowane wcześniej, nie będą dobrze wyglądać. Warto je złuszczyć przez zrobienie peelingu i nałożenie maski do ust a dopiero tak przygotowane można pomalować błyszczykiem lub pomadką.

Powodzenia!

Zobacz co może Ci zaoferować Magda jako wizażystka i stylistka rzęs.

Kliknij w zdjęcie, aby  poznać jej świat makijażu i pielęgnacji

 

 

 

No Comments

Post a Comment