Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Ciepła Wiosna (Warm Spring) – analiza kolorystyczna

Na pewno lubisz czas, gdy zbliża się lato. Majowe i czerwcowe łąki kuszą feerią kwiatów w kolorach żółci kaczeńców, czerwieni maków czy błękitu niezapominajek. Słońce dość mocno przygrzewa i wieje ciepły wiatr. Te kolory i część pory roku to ciepła wiosna. Co charakteryzuje ten ciepły typ urody?

Jak wygląda ciepła wiosna?

kolory ciepłej wiosny - warm spring

Włosy ciepłej wiosny

Ciepła wiosna to blondynka z rudawą poświatą na włosach, ale nie tylko. Ciepła wiosna może mieć również włosy w kolorze marchewki, rudego lisa lub bardzo delikatnego brązu. Jak wszystkie typy wiosenne, również siwieje na żółtawo.

Oczy ciepłej wiosny

Oczy ciepłej wiosny mogą być niebieskie, zielone przypominające kocie, oliwkowe, piwne, czasem w mieszanych kolorach, ale czyste i zawsze w ciepłych barwach. Ich oprawa jest widoczna w kolorze włosów, więc jest to typ, u którego spotkamy jasnorude rzęsy. Szczególnie widoczne jest to u panów w tym typie kolorystycznym.

Skóra ciepłej wiosny

Skóra ciepłej wiosny jest delikatna, czasem porcelanowa, w kolorze piasku, bladoróżowa lub delikatnie brązowa. Nierzadko ma piegi i naczynka, jednak nie jest tak delikatna jak skóra jasnej wiosny i może się ostrożnie opalać. Jej opalenizna jest delikatnie brązowa.

Jakimi kolorami zatem ciepła wiosna powinna otaczać swoją twarz?

Jej twarzowe kolory to wyłącznie kolory ciepłe: żółcie, czerwienie, zielenie, ciepłe odcienie niebieskiego, jak również koral, turkus czy delikatne beże. Dobrze wyglądać będzie w bladym ciepłym różu, odcieniach wanilii i pomarańczy, a nawet w delikatnych brązach.

Jakich kolorów ciepła wiosna powinna unikać?

Ciepła wiosna powinna unikać kolorów zimnych. Sprawią one, że jej twarz będzie wydawała się szara i zmęczona. Niezbyt twarzowymi kolorami są dla niej biel, szarość i czerń, i choć ta ostania ciekawie wygląda w połączeniu z rudawymi włosami, to może przytłoczyć delikatną urodę ciepłej wiosny.

znane osoby w typie ciepłej wiosny

Jak wyglądają przedstawiciele typu ciepłej wiosny możesz się przekonać na podstawie zdjęć znanych osób (Charlize Theron, Nicole Kidman, Amy Adams, Kevin McKidd, Neil Patrick Harris i Książę Harry).

W następnym wpisie na temat ciepłej wiosny omawiamy jej makijaż. Przeczytaj koniecznie 

Jak zawsze zapraszam na analizę kolorystyczną, bo warto wiedzieć jaki typ urody reprezentujesz.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Inspiracje odzieżowe dla ciepłej wiosny znajdziesz tu 👇

 

Czy wiesz, że…
…ciepła wiosna jako jedyna ma swoją siostrę wśród ciepłych typów? Ta siostra to ciepła jesień. Już niedługo wpis o typach siostrzanych, z którego dowiesz się o nich więcej.

Do zobaczenia!

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment