Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Ciepła Wiosna (Warm Spring) – analiza kolorystyczna

Na pewno lubisz czas, gdy zbliża się lato. Majowe i czerwcowe łąki kuszą feerią kwiatów w kolorach żółci kaczeńców, czerwieni maków czy błękitu niezapominajek. Słońce dość mocno przygrzewa i wieje ciepły wiatr. Te kolory i część pory roku to ciepła wiosna. Co charakteryzuje ten ciepły typ urody?

Jak wygląda ciepła wiosna?

kolory ciepłej wiosny - warm spring

Włosy ciepłej wiosny są koloru blond z rudawą poświatą na włosach, ale nie tylko. Ciepła wiosna może mieć również włosy w kolorze marchewki, rudego lisa lub bardzo delikatnego brązu. Jak wszystkie typy wiosenne, również siwieje na żółtawo.

Oczy ciepłej wiosny mogą być niebieskie, zielone przypominające kocie, oliwkowe, piwne, czasem w mieszanych kolorach, ale czyste i zawsze w ciepłych barwach. Ich oprawa jest widoczna w kolorze włosów, więc jest to typ, u którego spotkamy jasnorude rzęsy. Szczególnie widoczne jest to u panów w tym typie kolorystycznym.

Skóra ciepłej wiosny jest delikatna, czasem porcelanowa, w kolorze piasku, bladoróżowa lub delikatnie brązowa. Nierzadko ma piegi i naczynka, jednak nie jest tak delikatna jak skóra jasnej wiosny i może się ostrożnie opalać. Jej opalenizna jest delikatnie brązowa.

Jakimi kolorami zatem ciepła wiosna powinna otaczać swoją twarz?

Jej twarzowe kolory to wyłącznie kolory ciepłe: żółcie, czerwienie, zielenie, ciepłe odcienie niebieskiego, jak również koral, turkus czy delikatne beże. Dobrze wyglądać będzie w bladym ciepłym różu, odcieniach wanilii i pomarańczy, a nawet w delikatnych brązach.

Jakich kolorów ciepła wiosna powinna unikać?

Ciepła wiosna powinna unikać kolorów zimnych. Sprawią one, że jej twarz będzie wydawała się szara i zmęczona. Niezbyt twarzowymi kolorami są dla niej biel, szarość i czerń, i choć ta ostania ciekawie wygląda w połączeniu z rudawymi włosami, to może przytłoczyć delikatną urodę ciepłej wiosny.

Jak wyglądają osoby w tym typie urody?

 

 

znane osoby w typie ciepłej wiosny

Jak wyglądają przedstawiciele typu ciepłej wiosny możesz się przekonać na podstawie zdjęć znanych osób (Charlize Theron, Nicole Kidman, Amy Adams, Kevin McKidd, Neil Patrick Harris i Książę Harry).

W następnym wpisie na temat ciepłej wiosny omawiamy jej makijaż. Przeczytaj koniecznie 

Jak zawsze zapraszam na analizę kolorystyczną, bo warto wiedzieć jaki typ urody reprezentujesz.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Inspiracje odzieżowe dla ciepłej wiosny znajdziesz tu 👇

 

Czy wiesz, że…
…ciepła wiosna jako jedyna ma swoją siostrę wśród ciepłych typów? Ta siostra to ciepła jesień. Już niedługo wpis o typach siostrzanych, z którego dowiesz się o nich więcej.

Do zobaczenia!

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment