Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Imprezowy dress code

Impreza to synonim różnego rodzaju spotkań i zabaw towarzyskich, np. wesel, balów, wyjść do teatru, a także obchodów rocznic, urodzin i wielu innych. Ubiór z tym związany nierzadko sprawia kłopot, dlatego w tym wpisie chciałabym co nieco o tym opowiedzieć. Jak zatem dopasować strój do typu imprezy?

Festive dress code

Strój na imprezę powinien być dostosowany do jej rangi, miejsca, a także oczekiwań organizatorów. Wszystkie te warunki spełnia dress code Festive, czyli inaczej Okazjonalny, który skupia w sobie różne style modowe, a tym samym daje nam możliwość stworzenia wielu rodzajów stylizacji.

Znajdziemy tu stroje na imprezy w kubach czy dyskotekach, ale i bardziej wyszukane stylizacje odpowiednie na ważne uroczystości. Festive obejmuje również stylizacje na imprezy tematyczne czy bale przebierańców oraz casualowe stroje odpowiednie na niezobowiązujące spotkania. Jak widzisz może on przybierać przeróżne oblicza.

Coctail dress code

Coctail to specyficzny rodzaj imprezy, na której grupa osób spotyka się przy drinkach i przekąskach. Coctail party czyli przyjęcie koktajlowe może być zorganizowane na potrzeby biznesowego networkingu, jako spotkanie towarzyskie, a także jako wstęp do imprezy właściwej. Może się ono odbywać o różnych porach oraz być imprezą plenerową lub odbywać się w pomieszczeniu. Strój koktajlowy uzależniony jest od rodzaju tego wydarzenia i może przyjmować oblicze bardziej lub mniej formalne.

Panie najczęściej wkładają sukienki koktajlowe czyli eleganckie, ale o długości w okolicy kolan lub łydek. W wersji półformalnej może ją zastąpić elegancki kombinezon lub stylizacje łączące bluzki, topy, spodnie i spódnice.

Panowie na coctail party w wersji formalnej wkładają garnitury, lecz dodatki do nich mogą być nieszablonowe czyli np. kolorowy krawat, muszka lub poszetka, koszula zaś nie musi być biała. W wersji półformalnej można wystąpić w stylizacji łączącej innego koloru spodnie i marynarkę lub bez krawata czy muszki. Jednakże nawet w wersji prawie nieformalnej warto, aby strój był choćby „muśnięty” elegancją.

Jeżeli planujesz wyjście na jakąś uroczystość lub imprezę i potrzebujesz pomocy w bardzo chętnie pomogę Ci stworzyć stylizację. Swoje usługi świadczę Paniom i Panom. Szczegóły znajdziesz na stronie w zakładce osobista stylistka oraz stylizacje ślubne i weselne. Paniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej inspiracji na stronach poniżej klikając w obrazki

Czy wiesz, że…
… planując imprezę tematyczną, informację o temacie i rodzaju stroju należy zawrzeć w zaproszeniu, aby goście mieli czas na zaplanowanie i stworzenie stylizacji.

 

 

 

No Comments

Post a Comment