Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – beżowy

Beżowy, to kolor, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie swojej szafy. Stanowi podstawę wielu stylizacji, a niektórzy zaliczają go do barw neutralnych. Powstaje poprzez rozjaśnienie brązu barwą białą. Zobaczmy zatem, jakie stylizacyjne możliwości niesie ze sobą ten kolor.

Jakie odcienie może przybierać kolor beżowy?

Beż to całe spektrum koloru. Jego najbardziej znanymi odcieniami są kolory: piaskowy, ecru, tan, taupe, camel, capuccino. Każdy z nich niesie inny ładunek koloru i jedne są odmianami ciepłymi inne zaś chłodnymi tego koloru.

Jak można wykorzystać kolor beżowy?

Jeśli stylizacja cała utrzymana jest w beżowych odcieniach może sprawiać trochę nudne wrażenie. Ale beż jest nieoceniony jako kolor bazowy do stylizacji i można go łączyć z wieloma barwami. Dobrze wygląda w połączeniach z innymi ciepłymi kolorami, takimi jak czerwień, zieleń, brąz, pomarańcz, ale również nieźle prezentuje się jego połączenie z ciepłymi błękitami i turkusem. Beż także bardzo dobrze komponuje się z bielą i czernią, szczególnie w obecności kolorowych dodatków i butów.

Dla których typów urody beż jest twarzowy?

Przede wszystkim dla typów ciepłych, czyli wiosen i jesieni, jednak typy letnie i zimowe mogą próbować nosić jego chłodniejsze odcienie. Beże są także kolorami cielistymi, które w każdej szafie i bieliźniarce mają swoje zastosowanie. Beż jest także kolorem biznesowym często zamiennie stosowanym z szarością.

Zobacz jakie jeszcze stylizacyjne możliwości daje beżowy kolor i sprawdź jak możesz go wykorzystać w swojej szafie.

 

 

 

 

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się które kolory i odcienie są dla Ciebie twarzowe wpadnij na analizę kolorystyczną. Szczegóły znajdziesz w zakładce na stronie

Zapraszam także na praktyczny warsztat, gdzie nauczysz się jak łączyć kolory i wzory

Dowiedz się więcej o warsztacie „Żyj kolorowo”

lub zapisz się klikając w grafikę poniżej

 

Czy wiesz, że…
… bez koloru beżowego trudno byłoby zrobić makijaż, gdyż jego odcienie stosuje się praktycznie w każdym typie makijażowych kosmetyków. 

 

 

No Comments

Post a Comment