Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Włosy jesiennych typów urody

Powoli idzie do nas jesień, więc czas na parę słów o włosach jesiennych typów urody. Jakie są i jakie kolory farb będą dla nich odpowiednie dowiecie się z tego wpisu.

Jak wyglądają włosy jesiennych typów urody?

Podobnie jak u typów wiosennych, włosy jesieni mają ciepłe tony, jednakże są to włosy grubsze, mocniejsze i nierzadko falowane lub kręcone. Jest ich także więcej oraz odbijają one promienie słoneczne. Co do ich kolorystyki, to zgaszona jesień ma włosy ciemno blond, brązowe, często ze złotymi refleksami, jak również zmieniające odcień przez co wyglądają jak koloryzacja pasemkami lub ombre. Jesień ciepła to kolory mocnej rudości oraz kasztanowego brązu, a jesień ciemna to bardzo ciemny brąz lub kolor prawie czarny.

Jakich zatem kolorów używać do farbowania jesiennych włosów?

Wszystkie jesienne typy urody mają włosy, które w miarę łatwo przyjmują farby. Czym typ mocniejszy tym jest to trudniejsze, ale nawet ciemna jesień może próbować farby w kolorze blondu. Wszystkie jesienne typy ładnie wyglądać będą w odcieniach złota, ciepłych brązach i rudościach. Czym typ mocniejszy, tym mocniejsze i bardziej wyraziste kolory, będą dla niego lepsze.

Jakich kolorów farb jesienie powinny unikać?

Wszystko co chłodne, dla ciepłych typów urody jakimi są jesienne jest nietwarzowe. Chłodny blond, czekoladowy brąz czy chłodne czerwienie oraz fiolety będą w zetknięciu z ich urodą wyglądać  niekorzystnie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kolorystyki swoich włosów, a także kolorów makijażu i garderoby noszonej bezpośrednio przy twarzy zapraszam na analizę kolorystyczną, która określi Twój typ urody oraz odpowie na te pytania.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz inspiracje dotyczące włosów jesiennych typów klikając w poszczególne obrazki.

Czy wiesz, że…
…chcąc poeksperymentować z kolorem włosów i nie obawiać się, że kolor będzie nietwarzowy możesz użyć specjalnych programów, do których wgrywasz zdjęcie i nakładasz różne kolory.

No Comments

Post a Comment